صاحب نیوز

photo_2021-02-25_14-27-27-768x511

مراسم کلنگ زنی بزرگترین موقوفه نهج البلاغه در اصفهان برگزار شد

همزمان با ایام با سعادت مولای متقیان، با حضور علما و علاقه مندان، مراسم کلنگ زنی موسسه نهج البلاغه استان اصفهان در منطقه ارغوانیه برگزارشد.

کدخبر: 1040563
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ @ ۱۵:۰۶


به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سعید عابدینی فرزند مرحوم حجت الاسلام میرزا علی عابدینی واقف زمین، بیان کرد: امروز همزمان با ایام با سعادت مولای متقیان، با حضور علما و دلسوزان اسلام، شاهد برگزاری مراسم کلنگ زنی موسسه نهج البلاغه استان اصفهان در منطقه ارغوانیه هستیم.

وی با بیان اینکه مرحوم حجت الاسلام میرزا علی عابدینی سه قطعه زمین را وقف کرده بود که دو قطعه آن پیش از این برای مسجد و حسینیه روبروی بیمارستان فارابی ارغوانیه اختصاص داده شده، و قطعه سوم زمین به متراژ 5 هزار متر مربع برای نشر معارف اسلام و اهل بیت امروز تحت عنوان موسسه نهج البلاغه استان اصفهان وقف شد.

عضو هئیت امنای موسسه نهج البلاغه اصفهان در ادامه با بیان اینکه تعدادی از خیران نیک اندیش اصفهان، قول مساعد برای کمک جهت ساخت این موسسه داده اند گفت: قرار بر این است که موسسه در سه فاز ساخته شود و امیدواریم در اسرع وقت شاهد تکمیل این مجموعه بزرگ دینی باشیم.

وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه موسسه نهج البلاغه موسسه ای تازه تاسیس در اصفهان است، امیدواریم با این اقدام زمینه فعالیت دینی و ترویج علوم اسلامی  و مکتب علوی برای حداقل صدسال آینده تداوم یاید.

انتهای پیام/