صاحب نیوز

5712874_235

در حوزه آموزش مهم ترین هدف، تغییر در رویکرد افراد نسبت به موضوعات مختلف است/ اجرای بیش از 3هزار نفر ساعت آموزش ویژه پرسنل سازمان مدیریت پسماند

پروژه برگزاری بیش از 3هزار نفر ساعت آموزش ویژه پرسنل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در نشستی با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان، معاونان و مسئولان این سازمان و مدیر کل نوسازی و تحول اداری شهرداری اصفهان فعالیت خود را کلید زد.

کدخبر: 1040577
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ @ ۱۰:۰۷


به گزارش صاحب نیوز؛ مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با توجه به فرآیند تعالی سازمان، یادگیری، بهبود و نوآوری را سه رویکرد اساسی برای تحقق شعار سازمان یادگیرنده عنوان کرده و گفت: تغییر و تحول در هر سازمان ابزاری برای بهینه سازی مدیریت است و با توجه به پیشرو بودن کلانشهر اصفهان در همه حوزه های شهری، انتظار می رود این تغییر و تحولات با روندی بهبودیافته و مثبت رخ دهد تا بتوانیم مسیر تعالی را بهتر طی کنیم.

رحیم محمدی ادامه داد: در حوزه آموزش اولین و مهم ترین هدف، تغییر و تحول در رویکرد و نگرش افراد نسبت به موضوعات مختلف است که این امر خود منوط به داشتن نگاهی علمی و دقیق به مباحث است.

وی در رابطه با گام های اجرای فرآیند آموزش های پرسنلی در سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان توضیح داد: برنامه ریزی آموزشی با توجه به ظرفیت سازمان، اعمال آموزش، نتیجه گیری و اثرسنجی نتایج برای بهبود و اعتلای رویه آموزش فرآیندی است که برای آموزش در سازمان طراحی و تدوین شده و منطبق بر آن و متناسب با تنوع و تکثر جایگاه های شغلی در سازمان، اقدام به توانمندسازی سرمایه انسانی می شود.

محمدی با تأکید بر این که برنامه های آموزشی درنظر گرفته شده، در قالب شاخص های معین مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرند، تأکید کرد: هدف از این پروژه آموزشی تنها صورت شکلی و ظاهری آن نیست و برای ما بسیار مهم است که این آموزش ها چه ثمره ای در ارتقای سرمایه های انسانی سازمان و یا تحول در فرآیندهای سازمان و بهره وری سازمانی را به ارمغان خواهند آورد.

مدیر کل نوسازی و تحول اداری شهرداری اصفهان نیز ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اظهار کرد: معدل سازمان مدیریت پسماند در انجام ماموریت ها و وظایف محوله، معدلی بسیار خوب است و رسیدن به این درجه از توانایی در این سازمان، افتخاری برای مجموعه مدیریت شهری محسوب می شود.

فروزان سلطانی ادامه داد: از این سازمان با چنین جایگاهی انتظار می رود تا نقش برندسازی داشته باشد و متفاوت از سایر بخش ها و دستگاه ها، آموزش ها را برای بهینه سازی ساختارهای کاری و رسیدن به جایگاهی ویژه به کمک بگیرد.

وی با اشاره به نکاتی در راستای ارتقای کیفیت آموزش ها در این سازمان تأکید کرد: سنجش اثر آموزش به اندازه نفس آموزش حائز اهمیت است و برای پیاده سازی فرآیند آموزش نیاز به ایجاد فرهنگ سازمانی در رابطه با لزوم آموزش احساس می شود.

سلطانی خواهان ایجاد تغییر در رویکرد سرمایه انسانی نسبت به فرآیند آموزش شده و بیان کرد: برخی پرسنل آموزش را نوعی تحمیل می دانند در حالی که باید این تفکر ایجاد شود که آموزش لازمه بهره مندی از شغل پایدار، اشراف بیشتر به اطلاعات، ایجاد انگیزه و اشتیاق یادگیری، نوآوری، ابداع و بهینه سازی فعالیت ها است.

انتهای پیام/