صاحب نیوز

13991207000376_Test_PhotoN

دستگیری یک اخلالگر بازار بورس در اصفهان

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی که بدون هیچ گونه مجوز قانونی با تشکیل یک تیم اقدام به سبد گردانی بورس و جذب نقدینگی می کرد در عملیات ماموران این پلیس دستگیر شد.

کدخبر: 1040582
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ @ ۰۸:۵۱


به گزارش صاحب نیوز؛ کامران ریاحی اظهار داشت: مامورانپلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با رصد هوشمندانه فعالیت اقتصادی مجرمانه مطلع شدند فردی بدون هیچ گونه مجوز قانونی با تشکیل یک تیم اقدام به سبد گردانی بورس و جذب نقدینگی می‌کند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه فرد مذکور در دفتر خود اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی در زمینه بورس و بازار سرمایه می‌کرد افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات و کسب اطلاعات لازم طی هماهنگی با مقام قضائی به محل اعزام و مشاهده کردند جلسه و کلاس مربوط به آموزش در زمینه بازار سرمایه و بورس در حال انجام است.

وی از پلمب دفتر مذکور با دستور مقام قضائی خبر داد و گفت: همچنین در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد متهم با وجود اینکه فاقد مدارک تحلیل‌گری از سازمان بورس بوده، با راه‌اندازی کانال و تعدادی اکانت در فضای مجازی اقدام به عضو گیری و اجذب افراد به سرمایه گذاری در بازار بورس می‌کرده است .

ریاحی تصریح کرد : با استعلام‌های صورت گرفته مشخص شد این فرد هیچ گونه مجوزی برای انجام فعالیت به عنوان نهادمالی موضوع قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران ندارد که در این زمینه متهم دستگیر و به جرم اخلال در بازار بورس برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در پایان با بیان اینکه پلیس با دقت هرگونه فعالیت مجرمانه در بازار بورس را رصد کرده و با اخلالگران در این بازار برخورد می‌کند تاکید کرد: تاسیس نهادهای مالی یا مبادرت به فعالیت نهادهای مالی مستلزم اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار کشور است و کسانی که فاقد مجوزهای قانونی باشند فعالیت آنها مجرمانه بوده و با برخورد های قانونی مواجه می‌شوند.

انتهای پیام/