صفحه اصلی » سیاسی » وقایع سراوان توسط اتاق فرماندهی آشوب طلبان بزرگنمایی شد/ بودجه اختصاصي مجلس براي استان سيستان

حاجی دلیگانی:

وقایع سراوان توسط اتاق فرماندهی آشوب طلبان بزرگنمایی شد/ بودجه اختصاصي مجلس براي استان سيستان

حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه مردم مرزنشین سوختبر به توجه بیشتر مسئولان نیاز دارند گفت: وقایع سراوان در ابتدا موضوع عادی بود که توسط اتاق فرماندهی آشوب طلبان بزرگنمایی شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۷ - شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ با اشاره به وقایع اخیر سراوان اظهار کرد: موضوع را به همراه نماینده شهرستان سراوان با دقت بررسی کردیم، موضوع آنگونه که رسانه با آمارهای غیر واقعی به آن پرداخته و باعث جریحه دارشدن مردم شده، نبود. عمده این مردم مرزنشین زحمت کش، (سوخت بران) وفاداران به نظام هستتد که در راهپیمایی خودرویی ۲۲ بهمن نیز شرکت کرده بودند.
وی ادامه داد: منتها دشمن هرروز در تلاش است که هر لحظه در گوشه ای از این کشور آشوب و مسئله ای ایجاد کند اتاق فرماندهی آنها هم در خارج از کشور فعال است و با سلطنت طلبها و سایر گروهک های ضد انقلاب و رسانه ها هماهنگ عمل می کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئولان کشور باید به همه مناطق بویژه مناطقی که مردم اینگونه مشکلات اقتصادی، اشتغال و معیشتی دارند توجه ویژه داشته باشند خاطرنشان کرد: مجلس در بررسی بودجه به این مناطق توجه ویژه داشته از جمله موضوع گازرسانی به خاطر عقب ماندگی هایی که از قبل در استان سیستان و بلوچستان بوده تنها استانی است که برای آن اعتبار به نام اختصاص داده شده است.

وی بر لزوم روی کارآمدن دولتی کاردان تاکید کرد و افزود: مردم این مناطق و مرزنشینان به توجه بیشتر از سوی دولت نیاز دارند امیدواریم با این نوع تفکری که الان در جهت رسیدگی به اینگونه مناطق در مجلس وجود دارد با روی کارامدن دولتی با انگیزه و کاردان این مطلب عملیاتی هم شود.

حاجی دلیگانی در پاسخ به اینکه مجلس چه راهکاری برای مشکلات کولبران و سوختبران مرزنشین دارد تا هر از گاهی مورد سوء استفاده گروهک های معاند و دشمنان قرار نگیرند گفت: فراکسیون مجلس برای مرزنشینان، باید راهکارهای عملی و راهگشا که واقعا اجرایی باشد را پیدا کرده و ارائه دهند و ما هم در مجلس بتوانیم قوانینی بیش از گذشته به نفع این افراد به تصویب برسانیم هر طرح قابل اجرایی که فراکسیون های مربوطه ارائه دهند قطعا مورد حمایت قرار خواهد گرفت خود دولت هم در این خصوص اختیارات دارد خصوصا وزارت کشور که اگر لایحه ارائه دهند مجلس آمادگی دارد به فوریت آن را مصوب کند.

وی اقدامات سپاه در استان سیستان و بلوچستان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: طرح رزاق نیز طرح بسیار خوبی است که توسط سپاه در این منطقه اجرا می شود و بواسطه همین عملکرد خوب سپاه، یک نوع محبتی در دل مردم سیستان و بلوچستان ایجاد شده و امیدواریم با کمک دولت به تامین منابع این گونه اقدامات و طرح ها از جمله طرح رزاق سپاه بیشتر از گذشته و در گستره بیشتر اجرا کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد