صاحب نیوز

13971119000495_Test_PhotoN

غنی‌سازی 20 درصد، آمریکایی‌ها و غربی‌ها را پای میز مذاکره کشاند

امام جمعه اصفهان گفت:در دولت اصلاحات فعالیت‌های اتمی ما تعطیل شد اما رهبر معظم انقلاب دستور به شروع فعالیت دادند و جوانان ما به غنی‌سازی ۲۰ درصدی رسیدند، در این زمان بود که غربی‌ها به ما گفتند آماده مذاکره هستند.

کدخبر: 1040601
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ @ ۱۴:۴۵


به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سیدیوسف طباطبائی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اصفهان اظهار داشت: در ایام نزدیک عید نوروز هرکسی می‌تواند، به نیازمندان اطراف و فامیلش به صورت آبرومند کمک کند.

امام جمعه اصفهان با تسلیت ارتحال حضرت زینب (س) گفت: پیامبر اسلام (س) فرمودند که هرکس در مصائب این دختر گریه کند، مانند آن است که برای برادرانش گریه می‌کند و این گفته عظمت آن حضرت را نشان می‌دهد.

وی ضمن تقدیر از کادر درمان و وزیر بهداشت که مانند یک پدر برای مردم تلاش می‌کند، افزود: شهدای سلامت بر سر ما منت دارند و باید برای آن‌ها دعا کرد، جای تعجب دارد که برخی حاضر به زدن یک ماسک یا رعایت فاصله اجتماعی نمی‌شوند.

طباطبایی‌نژاد عنوان کرد: به دلیل تلاش‌های همین کادر درمان است که کشور ما وضعیت بهتری نسبت به دیگر کشورها دارد، آمار انگلیس و آمریکا نشان می‌دهد که وضعیت کدام کشور بهتر است اما برخی از سلبریتی‌ها در فضای مجازی فریاد می‌زنند و کشور ما را متروکه می‌دانند چون واکسن آمریکایی نخریدیم.

طباطبائی‌نژاد ابراز داشت: تمام این فریادها به دلیل قاطعیت مقام معظم رهبری در عدم خرید واکسن انگلیسی و آمریکایی است چون ما اطمینانی به این کشورها نداریم.

امام جمعه اصفهان گفت: کشورهایی که اجازه نمی‌دادند به بیماران ما دارو برسد، حالا دلسوز ما برای فروش واکسن‌های خود شدند؛ کرونا به افراد شیفته آمریکا نشان داد که واقعیت آمریکا چیست.

وی افزود: هفته گذشته جلسه خبرگان برگزار شد که به دلیل کرونا کوتاه‌تر از همیشه بود، در این جلسه هیأت رئیسه انتخاب شد، برخی مسائل آیین‌نامه‌ها تکمیل شد، مثلاً حداقل سن افراد و تحصیلات متقاضیان برای ثبت‌نام در آزمون و انتخابات خبرگان رهبری مشخص شد.

طباطبائی‌نژاد ادامه داد: پس از جلسه به محضر مقام معظم رهبری رفتیم و در رابطه با مسائل مختلفی مانند رأی مجلس شورای اسلامی درباره آژانس انرژی اتمی و پروتکل الحاقی صحبت شد مثلاً در یک مورد این بود که نمایندگان آژانس انرژی اتمی از دور می‌توانند ناظر کشور ما باشند.

امام جمعه اصفهان گفت: با اینکه کشور ما از قبل از انقلاب اسلامی عضو ان پی تی بود اما برخلاف قانون آن، از فعالیت هسته‌ای و اتمی ما به این بهانه که ما قصد داریم بمب اتمی بسازیم جلوگیری کردند و در دولت اصلاحات فعالیت‌های اتمی ما تعطیل شد.

امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: همان زمان رهبر معظم انقلاب دستور به شروع فعالیت دادند و جوانان ما به غنی‌سازی ۲۰ درصدی رسیدند، در این زمان بود که غربی‌ها به ما گفتند آماده مذاکره هستند.

وی ابراز داشت: در حال حاضر هم مقام معظم رهبری گفتند تا زمانی که تمام تحریم‌ها لغو نشود و پول‌های ما برنگردد حاضر به پیمان بستن مجدد نخواهیم بود، خدا را شاکریم که چنین رهبر هوشیار و ملت بصیر و خوبی داریم که همچنان پشت سر رهبر خود ایستاده‌اند و دشمنان را به خاک خواهند زد.

طباطبایی‌نژاد در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار داشت: یکی از سنت‌های قطعی خداوند امتحان الهی است، در تمامی ادوار انسان‌ها امتحان می‌شوند و این امتحان برای رشد آن‌ها در سختی‌هایی است که خداوند برای انسان قرار می‌دهد.

امام جمعه اصفهان گفت: انسان موجودی است که در سختی رشد می‌کند، نه اینکه همیشه در سختی باشد اما در سختی رشد می‌کند.

وی افزود: همانطور که جسم ما در سختی رشد می‌کند، روح ما هم در ترک گناه و انجام واجبات رشد خواهد کرد، بنابراین اگر گناه را که ترک آن سخت است انجام ندهد و انجام واجبات که بعضاً کار سختی است را رعایت کند، انسان به دلیل سختی مبارزه با شیطان رشد می‌کند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به آیه‌ای از قرآن بیان داشت: خداوند حتماً انسان را با یک چیزی مانند نقص اموال، گرسنگی و… آزمایش می‌کند و به صابران بشارت می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه شکرخدا سه نوع لفظی، قلبی و عملی دارد، افزود: کمترین عاملی که باید از آن مراقبت کنیم این است که از نعمت خداوند برای انجام گناه کمک نگیریم.

طباطبائی‌نژاد اظهار کرد: نمازگزاران در سختی‌ها تحمل می‌کنند و هنگامی که نعمت دارند به مردم کمک می‌کنند، معنای شکر عملی، نعمت خدا را در راه خودش مصرف کردن است.

انتهای پیام/