صفحه اصلی » استان اصفهان » شاهین‌شهر و میمه » تربیت شدگان مکتب عاشورا، مدافعان حرم عقیله بنی هاشم شدند

تربیت شدگان مکتب عاشورا، مدافعان حرم عقیله بنی هاشم شدند

جانباز مدافع حرم گفت: دشمن با اشتباه خود باعث شد جبهه مقاومت در منطقه به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی شکل بگیرد و امروز همه زیر پرچم ولایت حضرت آقا بر علیه دشمن می جنگند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۶ - شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ روزی که گروهک تکفیری و تروریستی داعش با کمک های آمریکا، اسرائیل و عربستان مرزهای عراق و سوریه را درمی نوردید و در حال نزدیک شدن به حرم های آل الله در سوریه و عراق بود هنوز جبهه مقاومتی شکل نگرفته بود داعش هم با کمک عناصر به جا مانده بعثی شمار زیادی از زنان و مردان اعم از پیر و جوان و کودکان خردسال و شیرخواره را قتل عام می کرد تا با ایجاد رعب و وحشت حکومت خودخوانده را تاسیس کند.

گروهک تکفیری داعش درژوئن سال 2014 بود که به دنبال جنایت‌های خود در سوریه، هم‌زمان با حمله به شمال عراق، موصل را تصرف کرد. داعش رسما وارد شمال و غرب عراق شد و یکی یکی شهرها را به سمت مرکز اشغال کرد. ترویست‌های تکفیری از یک طرف به سمت جنوب عراق سرازیر شد تا با عبور از بغداد به کربلا و نجف مراکز بزرگ شیعیان برسند و از طرف دیگر به سمت مرزهای شرقی عراق پیشروی کردند تا بتوانند با ایران هم مرز شده و آرزوی دیرینه خود را محقق کند.

در آن روز که کسی جرات نزدیک شدن به این مناطق را نداشت، مردان شجاع و باغیرت و همچون کوه استوار که درس آموز مکتب عاشورا بودند به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی آماده رزم شدند تا با این گروهک منحوس خود خوانده مقابله کنند. مشتاقانه از حرم عقیله بنی هاشم در سوریه دفاع کردند و همین دلیل مدافعان حرم نام گرفتند آنها با تقدیم خون‌های بسیار، نهال مقاومت را در منطقه کاشته و آن را آبیاری کردند که امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است.

شاید بسیاری از ما هنوز رزمندگان مدافع حرم را از نزدیک ندیده و پای صحبت‌های آن‌ها ننشسته باشیم. شاید ندانیم که یک مدافع حرم چه‌حرف هایی برای گفتن دارد امروز به مناسبت وفات حضرت زینب کبری سلام الله علیها با علی محمدی رزمنده و جانباز مدافع حرم به گفتگو نشستیم که در ادامه می خوانید.

محمدی با تسلیت وفات حضرت زینب کبری(س) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم اظهار کرد: گروهک تکفیری و تروریستی داعش که دست پرورده آمریکا بود در ابتدای شروع جنگ در حالی حدود 40 درصد از کشور عراق و تقریبا همه کشور سوریه را با سرعت به تصرف خود درآورده بود که حتی یک گلوله هم به سمت آنها شلیک نشده بود و اساسا هیچ مقاومتی وجود نداشت در همین زمان حاج قاسم سلیمانی با حکم حضرت آقا وارد منطقه شد و با کمک نیروهای سپاه قدس و سپاه بدر و حزب الله برای نجات عراق و سوریه شاکله محور مقاومت را شکل داد.

وی افزود: من که سال 93 وارد عراق شده بودم متعجب بودم که چرا هیچ مقاومتی در برابر داعش حتی از طرف شیعیان عراق وجود ندارد، گروهک تروریستی داعش با جنایت های بی سابقه فضایی مخوف و رعب آور ایجاد کرده بود، کودکان معصوم شیرخواره را به عنوان تله انفجاری قرار می دادند و یا آنها را به پنجره می بستند و با دارت آنقدر می زدند تا کودک معصوم به شهادت برسد و هزاران جنایت دیگر که حتی بازگو کردن آنها قساوت قلب می خواهد آنها از این صحنه ها کلیپ های زیادی درست کرده و در فضای مجازی منتشر می کردند.

این رزمنده مدافع حرم به نقل از شهید حسین قمی یکی از فرماندهان ارشد سپاه قدس گفت: با وجود همه جنایت ها و رعب و وحشتی که داعش ایجاد کرده بود و حرم امامین عسکرین در محاصره داعش قرار گرفته بود، سردار سلیمانی به همراه نیروها با هلی برن وارد منطقه شد و تنها در یک روز داعش را مجبور به 40 کیلومتر عقب نشینی با کشته و تلفات بسیار زیاد کرد داعشی که با 200 نفر نیرو، دو هزار نفر از افسران دانه درشت، رده بالا و آموزش دیده را یکی یکی با گلوله کشته و در آب می انداخت در برابر حاج قاسم مجبور به 40 کیلومترعقب نشینی شد.

جانباز مدافع حرم ادامه داد: همین فضای مخوف و رعب آور روحیه جهادی را حتی از مردم شیعه عراق هم گرفته بود که حاج قاسم این روحیه را دوباره به آنها برگرداند. روزی آمریکایی ها در عراق زنان را بازرسی بدنی می کردند و کسی جرات اعتراض نداشت اما امروز خود آمریکایی ها در عراق و سوریه امنیت ندارند با همه ادعای ابرقدرت بودن ارتش امریکا، نیروهایشان روزانه گرفتار تله های انفجاری می شوند و سفارت شان مورد حمله راکتی قرار می گیرد اما هیچ غلطتی نمی توانند انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه جبهه مقاومت از طریق حاج قاسم وارد سوریه شد. بوجود فرقه های متعددی در سوریه اشاره کرد و با بیان اینکه تا قبل از جنگ بسیاری از مردم سوریه ایرانی ها را نمی شناختند و برایشان قابل احترام نبودند، افزود: داعش وقتی مجبور به عقب نشینی می شد برای ضربه زدن به نیروهای ایرانی در منازل و ساختمان ها تله انفجاری انسانی یا غیره قرار می داد یادم هست بعد از تصرف یکی از شهرهای ابتین سوریه در حال پاک سازی بودیم که پیرمرد و پیرزنی را در یک منزل دیدیم آنها به دلیل کهولت سن قادر به فرارنشده بودند از طرفی معارضان سوری آنها را ترسانده و گفته بودند ایرانی ها سر شما را می برند این دو نفر هم از دیدن ما وحشت زده شده بودند ولی وقتی ما برایشان آب و غذا بردیم و رسیدگی و کمکشان کردیم نظرشان تغییر کرد امروز مردم ایران در عراق و سوریه قابل احترام هستند و دوستشان دارند.

این جانباز مدافع حرم آل الله خاطرنشان کرد: بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی امریکا نه تنها در عراق و سوریه بلکه در لبنان و سرزمین های اشغالی هم امنیت ندارند شیعه امیرالمومنین چنان قدرتی پیدا کرده که دشمن توان پاسخگویی ندارد آنها از تک تک ایرانی ها می ترسند و هر ایرانی همانند یک بمب اتم برای آمریکا خطرناک است.

وی اشتباه استراتژیک آمریکا را بوجود اوردن داعش عنوان کرد و افزود: امریکا با بوجود آوردن داعش باعث شد پای ایران به منطقه باز شده و محورمقاومت شکل بگیرد تفاوتی که امروز با گذشته وجود دارد این است که جبهه مقاومت در عراق و سوریه با نیروهای حزب الله، حشدالشعبی و بسیج مردمی عراق و سوریه تشکیل شده و زیر پرچم ولایت حضرت اقا می جنگند آمریکا می خواست با داعش و تصرف عراق و سوریه به ایران نزدیک شود اما قضیه برگشت و الان همه این کشورها با ایران بر علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی متحد شده اند.

محمدی خاطرنشان کرد: درست است که حاج قاسم به شهادت رسید اما اگر قرار بود با حاج قاسم رژیم صهیونیستی 10 سال دیگر نابود شود یقین بدانید با شهادت حاج قاسم، اسرائیل بزودی در چند سال آینده محو و نابود خواهد شد جبهه مقاومت منتظر خون خواهی فقط با اذن رهبری است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد