صفحه اصلی » سیاسی » میزان تطبیق رفتارهای رییس جمهور با مردم با اصول اساسی انقلاب/ چگونه رفتارهای اعلی حضرت مابانه مانع تحقق اهداف انقلاب می شود؟

میزان تطبیق رفتارهای رییس جمهور با مردم با اصول اساسی انقلاب/ چگونه رفتارهای اعلی حضرت مابانه مانع تحقق اهداف انقلاب می شود؟

یک استاد دانشگاه رفتارهای اشرافیگرانه و ارباب و رعیتی رییس جمهور با مردم و زیردستان خود را بر خلاف اصول چهارگانه انقلاب دانست و گفت: در نظر امام(ره) همیشه کوخ نشینان بر کاخ نشینان ارجح بودند و مدیریت انقلابی هیچ گاه شأن و امتیازی فراتر از مردم برای خود قائل نبوده است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۷ - یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰

محسن نصری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز درباره شیوه برخورد حاکمان با مردم و زیرمجوعه خود در نظام اسلامی و تطبیق آن با عملکرد رییس جمهور، انقلاب اسلامی را دارای چهار اصل مهم دانست و گفت: این اصول، شامل مکتب اسلام ناب محمدی بر پایه قرآن و عترت، قانون اساسی، خط و اندیشه امام خمینی(ره) و دیدگاه های رهبر معظم انقلاب هستند.

وی افزود: این اصول، ملاک های تطبیق عملکرد افراد و سازمان ها با عملکرد انقلابی هستند و کسانی که از این اصول تخطی کنند، رفتار انقلابی ندارند.

استاد دانشگاه با اشاره به نامه امیر مؤمنان(ع) به مالک اشتر درباره نحوه تعامل حاکمان با مردم، اظهار داشت: حفظ کرامت و احترام مردم همواره در تعالیم اسلامی تأکیده شده است و امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب هم بارها نسبت به داشتن موضع خدمت نسبت به مردم و اینکه مسئولان در نظام جمهوری اسلام باید خدمتگزار ملت باشند، تذکر صریح داده اند.

نصری برخوردهای اشرافیگرانه و ارباب و رعیتی برخی مسئولان با مردم و زیردستان خود را مصداق حرکت غیر انقلابی و خلاف اصول نظام جمهوری اسلامی دانست و ابراز کرد: کاخ نشینی و زندگی در ویلاهای آنچنانی در لواسان و سایر مناطق، آن چیزی نیست که امام خمینی(ره) مسئولان را به آن امر کردند و در نظر امام(ره) همیشه کوخ نشینان بر کاخ نشینان ارجح بودند.

وی با اشاره به برخی رفتارها و صحبت های اعلی حضرت مأبانه رییس جمهور با مردم، تصریح کرد: حتی بنا بر صحبت های آقای ترکان، این طرز برخورد، در تعامل با زیرمجموعه رییس جمهور در دولت و وزیران هم مشاهده شده است که کاملاً بر خلاف منویات رهبر انقلاب و اصول اساسی انقلاب اسلامی است.

مسئولان باید پاسخگوی مردم باشند

استاد دانشگاه با بیان اینکه بر اساس اصول انقلاب، مسئولان باید پاسخگوی مردم در برابر عملکرد خود باشند، گفت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب می فرمایند که اگر تخطی از اصول انقلاب از سوی برخی جریان های سیاسی در برهه هایی از تاریخ انقلاب، رخ نمی داد، اکنون بسیار جلوتر از این بودیم و در همه زمینه های پیشرفت های بسیاری داشتیم و این رفتارهای غلط سبب عقب افتادگی در رسیدن به اهداف انقلاب شده است و خسارت های بسیاری را پدید آورده است.

نصری با اشاره به خاطراتی از مدل مدیریتی شهید حاج حسین خرازی و تأکید بر لزوم اقتدای به این اسطوره های اخلاق و خدمت در ترسیم الگوی دولت جوان انقلابی، اظهار داشت: این شهید بزرگوار همواره تواضع و خضوع در برابر مردم و نیروهای زیرمجموعه خود داشت و هرگز موقعیت و مقام، سبب انحراف از رفتار انقلابی در او نشد و هیچ گاه نه تنها سهمی بالاتر از نیروهای عادی مطالبه نکرد، بلکه همواره از حق مسلم خود در برابر خواسته ها و نیازهای دیگران می گذشت و این در حالی بود که نیروهای تحت امر او اصلاً چنین انتظاری از او نداشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد