صفحه اصلی » اقتصادی » دوشنبه و سه شنبه حیاتی برای بازار شیشه ای بورس/ افزایش سرمایه نیز توجه سرمایه گذارن را به فروی و ذوب جلب نکرد

دوشنبه و سه شنبه حیاتی برای بازار شیشه ای بورس/ افزایش سرمایه نیز توجه سرمایه گذارن را به فروی و ذوب جلب نکرد

نمادها و سهام های اصفهانی تقریبا با بازار همراهی کردند؛ این کم شدن ارزش سهام ها درحالی است که برخی نمادهای اصفهانی افزایش سرمایه آن ها در کدال ثبت شده است که صف های فروش آن ها از این حیث قابل توجه است.

تاریخ انتشار: ۰۰:۰۴ - دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ تغییر دامنه نوسان غیر متقارن یکی از ویژه ترین برنامه ها بود تا بازار بورس دوباره در مدار رشد قرار گیرد و بتواند اینگونه موجب اعتماد سرمایه گذاران شود اما این مصوبه نیز نتوانست موجب انگیزه در بازار شود و روزهای پی در پی است که بازار سرمایه روز به روز روزهای قرمز را پشت سر می گذارد.

حرکت نزولی لاک پشتی لاک شاخص کل که در پی شاخص متقارن ایجاده شده است ادامه دارد امروز در پایان معاملات در یک میلیون 185 هزار واحد قرار گرفت و در پایان این روز رکورد ارزش معاملات خرد نیز شکسته شد و کمترین عددد در سال 99 در این روز ثبت شد.

در حالی ناامیدی در بازار موج می زند که مسئولان دولتی نیز که ماه ها قبل مردم را دعوت به حضور در بازار بورس می کردند این روز ها سکوت در پیش گرفتند و به نظر می رسد چاره و اندیشه ای برای این بازار طوفان زده ندارند.

صندوق پالایش یکم که به نوعی خریداران خود را نقره داغ کرده است علی رغم اینکه باز هم گفته شده بود که این صندوق به سود برای خریداران خواهد رسید اما همچنان زیر قیمت عرضه برای هر سهم که 10 هزار تومان است مورد معامله قرار می گیرد و سرمایه گذارانی که این صندوق را خرید کردند هم اکنون با ضرر روبه رو هستند.

تغییر دامنه نوسان که یک مصوبه ای بود که در ابتدا این انتظار وجود داشت که با استقبال سرمایه گذاران همراه شود اما این اتفاق نیفتاد و شاید اگر این مصوبه با همین وضعیت این هفته را سپری کند، نمی تواند دیگر راهی برای تغییر وضعیت بازار باشد؛ از این رو دوشنبه و سه شنبه برای این مصوبه بسیار پر اهمیت است جایی که اگر بازار روند مثبت پیدا نکند، شاخص در آستانه از دست دادن کانال یک میلیون می شود.

نمادها و سهام های اصفهانی نیز تقریبا با بازار همراهی کردند؛ این کم شدن ارزش سهام ها درحالی است که برخی نمادهای اصفهانی افزایش سرمایه آن ها در کدال ثبت شده است که صف های فروش آن ها از این حیث قابل توجه است.

از نکات جالب در مورد نمادها و سهام های شرکت های اصفهانی چراغ سبز فولاد به بازار بود، صف فروش فولاد امروز خیلی زود جمع شد و در حالی که در محدوده منفی در طول روز این سهم مورد معامله قرار گرفت خرید پایانی در این سهم کمتر 0/1 مثبت بود تا شاید مقدمه ای برای فردای بهتر این سهم که یکی از لبدر های بازار نیز است باشد؛ البته فولاد در چند روز اخیر با این چنین عرضه و تقاضاهای مشابه ای نیز رو به رو بوده است.

شپنا نیز در حالی که بسیاری معتقد بودند مورد استقبال خریداران در بازار قرار می گیرد اما تحت تاثیر عوامل روانی بازار با صف فروش کار خود را با قیمت یک هزار و 169 تومان برای هر سهم به پایان برد؛ حرکت مثبت این سهم می تواند حرکت مثبت صندوق پالایش یکم را نیز منجر شود.

فروی و ذوب نیز که با افزایش سرمایه رو به رو هستند همچنان با استقبال سرمایه گذاران رو به رو نشده و با صف فروش همراه هستند و ذوب از جمله سهام هایی در بازار به حساب می آید که بازده یکساله آن کمتر از 50 درصد رسیده است؛ از نکات قابل توجه بازار معاملات پر نوسان و قابل توجه در عرضه اولیه اپال بود که شاید اگر با این وضعیت ادامه دهد خیلی زود با صف فروش همراه خواهد بود.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد