صاحب نیوز

ایجاد-اشتغال-برای-۱۴۰-هزار-نفر-توسط-دانش-بنیان

حمایت کمیته امداد از ایجاد اشتغال دانش بنیان برای مددجویان/ معرفی 9 مددجوی دارای ایده به صندوق نوید

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان گفت: یکی از موضوعاتی که در سال های اخیر مورد توجه ویژه قرار گرفته است، شغل های دانش بیان است و حمایت از مددجویانی که ایده های نویی دارند مورد حمایت قرار گرفته و به صندوق نوید نیز ۹ نفر به آن معرفی شده که یک نفر از تسهیلات این صندوق نیز بهره مند شده است.

کدخبر: 1040897
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ @ ۱۷:۳۰


به گزارش صاحب نیوز؛ هادی بنائی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه اصفهان اظهار کرد: امسال  دو میلیارد تومان کمک بلاعوض به مشاغل آسیب دیده از وضعیت کرونا پرداخت شده است و سه هزار و 500 خانواده تحت پوشش نیز از این مشاغل هستند.

معاون  حمایت و سلامت و خانواده کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان با بیان اینکه در این حوزه ۷۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه پرداخت شده است، گفت: برای مشاوره به خانواده های تحت پوشش هم در خود ادارات و زیر مجموعه های کمیته کارشناسانی وجود دارند  و هم با کلینک ها نیز قرداد داشته که مددجویان از این طریق خدمت می گیرند.

وی در مورد خدمت نویی که  در کمیته امداد ارائه می شود، گفت: خانواده هایی که فرزندان سه قلو به بالا به دنیا می آورند، تحت کمک قرار می گیرند که یک و نیم میلیارد تومان خدمت جدید کمیته در سال جدید است.

بنایی ادامه داد: سعی داریم از از امکانت روز استفاده می کنیم تا  خدمت بهتری انجام شود ما در کمیته امداد با خدمت عام مانند مستمری و خدمت خاص مانند مسکن رو به رو هستیم؛ کمیته امداد سعی می کند توانمندی ایجاد کند

هادی بنائی گفت: در کمیته امداد کمک ها و صدقات هدفمند و مشخص هزینه می شود هر کس با صدقه ای که می دهد در این کمک ها شریک است.

در ادامه این نشست محمد رضا کیانی در مورد وام های قرض الحسنه کمیته امداد اظهار کرد: پرداخت تسهیلات تابع قوانین بانکی است و سقف پرداخت توسط بانک مرکزی اعلام می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با اشاره به وام های خود اشتغالی  گفت:  از مشاغل ایجاد شده با وام‌های قرض‌الحسنه‌ای مشاغل خدماتی ۴۰ درصد، فرش و گلیم ۱۵ درصد و مشاغل صنعتی ۱۰، حمل و نقل ۴۰ درصد و کشاورزی و … است.

وی در ادامه عنوان کرد: یکی از سرفصل ها کاریابی است که فرصت های شغلی اعلام می شود؛ فرایند اشتغال پنج  ساله است و در این بازه زمانی نیز نظارت می شود؛ در تعامل با کارخانه‌ها و شرکت‌ها با تحت پوشش قرار دادن مددجویان به صاحبان کارگاه‌ها و شرکت‌ها از سوی کمیته امداد برای اشتغال و کارآفرینی مددجویان وام‌هایی ارائه می‌شود که فرآیند پرداخت این وام‌ها به صورت ۵ ساله با بازدیدهای مدوام ناظران شغلی است.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در سال های اخیر مورد توجه ویژه قرار گرفته است  شغل های دانش بیان است و حمایت از مدد جویانی که ایده های نوی دارند مورد حمایت قرار گرفته و به صندوق نوید نیز ۹ نفر به آن معرفی شده که یک نفر از تسهیلات این صندوق نیز بهره مند شده است

محمد رضا طاهری در این نشست اظهار کرد: در سال اینده اکثر کمک ها به خصوص صدقات الکترونیکی انجام شود و در برخی نقاط صندوق های الترونیکی اماده شده است و در صدقات تیز این شرایط فراهم شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی گفت: مردم می‌توانند از طریق شماره گیری #۰۳۱*۸۸۷۷* و شمار کارت ۶۰۶۳۷۳۷۰۰۰۰۰۲۵۰۹ صدقات خود را به صورت الکترونیکی واریز کرده و از نیازمندان حمایت کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان، تصریح کرد: پیشروی به سمت خدمات الکترونیکی شفاف‌تر و کم هزینه‌تر است اما هنوز به طور کامل نتوانستیم روش الکترونیکی را جایگزین روش سنتی کمک‌های مردمی کنیم.

همچنین در این نشست مصطفی انوری گفت: مسکن ماندگار ترین خدمت کمیته امداد است و  تسهیلات ساخت و تعمیرات و خرید مسکن انجام می شود و یک هزار و 500 دستشویی و حمام در مکناطق محروم ساخته می شود.

سرپرست مدیریت امور مسکن و مهندسی ساختمان کمیته امداد اصفهان افزد: در منطقه حصه نیز اقدامات ویژه ای انجام شده و با گروه جهادی نیز در این منطقه قرار دادی منعقد شده است.

انتهای پیام/