صفحه اصلی » اجتماعی » هشدار سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نسبت به افزایش سفرهای تفریحی/ نجیمی: ابتلای به کرونای انگلیسی نگران کننده است

هشدار سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نسبت به افزایش سفرهای تفریحی/ نجیمی: ابتلای به کرونای انگلیسی نگران کننده است

نجیمی کرونای انگلیسی را از حیث قدرت انتقال و بیماری زایی خطرناک تر از کرونای معمولی توصیف کرد و با توصیه مردم به اجتناب از سفرهای غیر ضروری، گفت: امروز مسافرت های تفریحی و بدون هدف اصلاً به صلاح جامعه و کشور نیست.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۱ - سه شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲

آرش نجیمی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز درباره ابعاد مختلف کرونا و انواع مختلف آن، با بیان اینکه الان همه مردم با عواقب شوم ابتلا به کووید 19 آشنا هستند، گفت: همین ویروس کرونا در طول زمان می تواند از لحاظ ژنیتیکی جهش هایی داشته باشد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: تغییراتی که در ژنوم ویروس کرونا ایجاد می شود می تواند ویروس را دچار ضعف یا قوت کند، اما ویروس همان ویروس است و بیماری که ایجاد می کند هم همان کووید 19 است.

نجیمی با اشاره به عناوینی نظیر کرونای انگلیسی و کرونای نیویورکی، اظهار کرد: وقتی یک جهش در ویروس برای بار اول در یک کشور، مشاهده می شود، آن را به نام آن کشور نامگذاری می کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جهش کرونای انگلیسی را سبب تهاجمی شدن بیماری کووید 19 دانست و ابراز کرد: در اثر این جهش، هم قدرت انتقال و هم قدرت بیماری زایی افزایش یافته است و مانند همان کرونای ووهان که به عنوان کرونای معمولی شناخته می شود، هیچ حد و مرزی را نمی شناسد و می تواند در همه کشورها و در میان همه مردم، شیوع پیدا کند که البته امروز این ویروس در چندین استان کشور ما هم شناسایی شده است.

وی ابتلای به کرونای انگلیسی را نسبت به کرونای معمولی نگران کننده تر توصیف کرد و گفت: امروز شرایط کشور به نوعی است که اگر ترددها و جابجایی ها زیاد شود، یک موقعیت خیلی خوب برای ویروس ایجاد می شود که بتواند راحت تر منتقل شود تعداد مبتلایان را افزایش دهد.

نجیمی با توصیه مردم به صبر و خویشتن داری برای اجتناب از سفرهای غیر ضروری برای حفظ سلامت جامعه و جلوگیری از افزایش مرگ و میرها، تصریح کرد: امروز مسافرت های تفریحی و بدون هدف اصلاً به صلاح جامعه و کشور نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد