صفحه اصلی » اجتماعی » عمق بخشی بر باور «ما می توانیم» ، رمز پیروزی و غلبه بر ناامیدی/ حرکت امیدبخش قوه قضائیه در برگرداندن کارخانه های تعطیل به چرخه تولید

عمق بخشی بر باور «ما می توانیم» ، رمز پیروزی و غلبه بر ناامیدی/ حرکت امیدبخش قوه قضائیه در برگرداندن کارخانه های تعطیل به چرخه تولید

یک استاد دانشگاه با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی درون زا حلال مشکلات اقتصادی کشور است، افزود: در چند سال گذشته بسیاری از کارخانجات کشور تعطیل شده اند، اما امسال دیدیم که قوه قضاییه با بررسی و حل مشکلات برخی از کارگاه ها و کارخانجات تولیدی، توانست آن ها را به چرخه تولید بازگرداند که این امیدوارکننده است و می فهمیم که بسیاری از این ها می توانستند تعطیل نشوند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - سه شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲

محمود معلمی، استاد دانشگاه، در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با تأکید بر ضرورت امیدبخشی در جامعه، گفت: بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب، امیدواری یک قدم بزرگ برای موفقیت در هر کاری است و ناامیدی یک قدم بزرگ در راه شکست است و ما باید بدانیم که بن بستی وجود ندارد و هر معضلی راه حلی دارد.

وی با بیان اینکه سازمان ملل ایران را به عنوان پنجمین کشور ثروتمند جهان معرفی کرده است، افزود: این نشان می دهد که معضلات معیشتی و اقتصادی کشور ما ناشی ازسوء مدیریت و تصمیمات اشتباه است، اما باید همواره امیدوار باشیم تا با مدیریت کارآمد و انقلابی در آینده نزدیک بتوانیم از معضلات موجود رها شویم.

استاد دانشگاه با ذکر خاطره ای از بازدید از شرکت مپنا در اصفهان، اظهار کرد: پیشرفت هایی در این شرکت دیدیم که واقعاً امیدوار کننده است و هر ایرانی با دیدن این موارد می تواند به خودباوری برسد و نسبت به آینده کشور خوش بین باشد و البته لازم است تا این پیشرفت ها به سمع و بصر مردم و جوانان برسد تا اسیر تبلیغات دروغ و اغراق آمیز رسانه های معاند ملت ایران نشوند.

معلمی با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی گسترده پیشرفت های عدیده کشور در عرصه های علمی و اقتصادی و نظامی کشور، ابراز کرد: این نشان می دهد که جوانان خلاق ما می توانند به سمت قله های فناوری حرکت کنند و تنها مانع کنونی در این مسیر، مدیریت ناکارآمد در برخی عرصه ها است.

وی با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه دولت و ملت ایران، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب می فرمایند که تحریم را دشمن انجام می دهد و ما باید برای خنثی کردن آن اقدام کنیم و ما نشان دادیم که در مورادی مانند بنزین می توانیم خودکفا شویم و حتی به صادرات هم رسیدیم.

عمق بخشی بر باور «ما می توانیم» ، رمز پیروزی و غلبه بر ناامیدی

استاد دانشگاه جمله «ما می توانیم» امام خمینی(ره) را رمز پیروزی و غلبه بر ناامیدی دانست و گفت: دشمن می خواهد از طریق تحریم ها و تشدید محدودیت ها و گرانی در نسل جوان ما ایجاد ناامیدی کند، اما ایجاد خودباوری در جوانان و رسیدن به خودکفایی، تحریم را بی معنا می کند و به عنوان پادزهر در برابر خدعه دشمنان عمل می کند.

معلمی پیروی از دستورات رهبر انقلاب در تبیین مسیر و سیاست گذاری ها و کم توجهی به قیل و قال دشمنان را به عنوان راه پیشرفت معرفی و ابراز کرد: اگر به جای توجه بیش از اندازه به صحبت های غربی ها و تنظیم عملکرد و سیاست های کشور با خواسته های بیگانگان، به اجرایی کردن تدابیر رهبر انقلاب همت گماشته بودیم، امروز بسیاری از معضلات را نداشتیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی درون زا حلال مشکلات اقتصادی کشور است، افزود: در چند سال گذشته بسیاری از کارخانجات کشور تعطیل شده اند، اما امسال دیدیم که قوه قضاییه با بررسی و حل مشکلات برخی از کارگاه ها و کارخانجات تولیدی، توانست آن ها را به چرخه تولید بازگرداند که این امیدوارکننده است و می فهمیم که بسیاری از این ها می توانستند تعطیل نشوند.

استاد دانشگاه تحریم های نظامی و هوافضا و هسته ای را بزرگترین تحریم ها در میان سایر عرصه ها دانست و گفت: پیشرفت های شگرفی و بزرگترین موفقیت ها را در این عرصه ها داشته ایم و این نشان می دهد که تحریم ها حتی می تواند راهگشا هم باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد