صفحه اصلی » اجتماعی » سرقت 40 میلیاردی از منازل اصفهان

سرقت 40 میلیاردی از منازل اصفهان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری اعضای باند 3 نفره سارقان غیر بومی که بالغ بر 40 میلیارد ریال از منازل مردم سرقت کرده بودند، خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۸ - سه شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ حسین ترکیان پیرامون آخرین ماموریت های انجام شده توسط پلیس آگاهی اصفهان گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان ساکن در شهر اصفهان مبنی بر سرقت مقادیر زیادی طلاو نقره از داخل گاوصندوق منزل وی، کارآگاهان در محل حضور یافته و پس از بررسی های علمی و تخصصی و جمع آوری آثار به جا مانده از سارقان و همچنین استفاده از پایش های تصویری دریافتند این سرقت توسط اعضای یک باند 3 نفره صورت گرفته است.

وی افزود: در ادامه با تلاش های صورت گرفته توسط کارآگاهان هویت اصلی متهمان به دست آمده و مشخص شد، این افراد از استان های غربی به وسیله یک دستگاه خودروی پژو 405 به منظور سرقت از منازل وارد محدوده شهر اصفهان شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان تصریح کرد: سرانجام با رصد اطلاعاتی و ردیابی های هوشمندانه کارآگاهان، اعضای این باند در حالی که قصد انجام سرقت از یک منزل در یکی از محلات شهر اصفهان را داشتند، شناسایی و در یک اقدام ضربتی پیش از اینکه فرصت فرار پیدا کنند دستگیر شدند.

سرهنگ تُرکیان با بیان اینکه سارقان با شناسایی و تعقیب افراد متمول در یک فرصت مناسب وارد منزل آنها شده و با تخریب گاوصندوق های آنها طلاجات، سکه و ارزهای موجود را سرقت کرده و متواری می شدند، گفت: متهمان دستگیر شده در تحقیقات تخصصی به 15 فقره سرقت از منازل مردم اعتراف کردند که برابر ارزیابی کارشناسان مربوطه ارزش اموال به سرقت رفته توسط این افراد 40 میلیارد ریال بوده است.

این مسئول انتظامی با اشاره به تحویل متهمان دستگیر شده به مراجع قضائی عنوان کرد: به شهروندان به همان اندازه که اقدام به جمع آوری اموال با ارزش می کنند به اندازه ناچیزی می توانند برای استفاده از تجهیزات ضد سرقت هم هزینه کرده و با این کار فرصت ارتکاب جرم را از سارقان بگیرند ضمن اینکه توصیه می کنیم شهروندان از نگهداری اموال و وجوه با ارزش خود در منازل خودداری کرده و آنها را به صندوق امانات بانک ها بسپارند و یا از گاوصندوق های ضد سرقت و یا گاوصندوق هایی که درون دیوار تعبیه می شوند و قابل تشخیص برای سارقان نیستند، استفاده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد