صفحه اصلی » اقتصادی » مرغ منجمد برای تنطیم بازار پیش بینی شده است/ دلیل نوسانات بازار مرغ چیست؟

مرغ منجمد برای تنطیم بازار پیش بینی شده است/ دلیل نوسانات بازار مرغ چیست؟

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: حجم قابل توجهی مرغ منجمد برای تنظیم بازار در استان اصفهان پیش بینی شده است که در صورت لزوم وارد بازار خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳

حسین ایراندوست در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: نوسانات قیمت مرغ در چند روز اخیر به این خاطر است که با توجه به نزدیک شدن به ایام پایان سال تقاضا افزایش می یابد و از طرفی گوشت مرغ هنوز ارزان ترین پروتین حیوانی و خصوصا در مقایسه با گوشت قرمز به شمار می رود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: اتفاقاتی که دلال ها در بازار رقم می زنند وهمچنین تصور اینکه شاید قیمت مرغ در روزهای آتی افزایش یابد نیز از دیگر دلایل وضعیت و نوسانات قیمت مرغ در این روزها بوده است.

ایراندوست با اشاره به قیمت مصوب مرغ و کمک های که به مرغداران انجام می شود، عنوان کرد: به دلیل فرا رسیدن ایام نوروز سن مرغ از 40 به 45 روز و نهاده از 4 کیلو به 4/900 رسانده و وزن مرغ را نیز به جای دو کیلو و 200 گرم به دو کیلو و 600 گرم افزایش پیدا کرده است که این موارد هم برای تولید کننده سود بیشتری را خواهد داشت و هم منجر به تولید بیشتر می شود.

حسین ایراندوست با اشاره به اینکه برخی از هزینه های متفرقه مرغ دار با افزایش روبرو بوده است، گفت: عملکرد مرغدار و استفاده از علم جدید و بالا بردن بهره وری و پایین آوردن تلفات می تواند به سود بیشتر مرغدار منجر شود.

وی در پایان گفت: حجم قابل توجه ای  مرغ منجمد برای تنظیم بازار در استان اصفهان پیش بینی شده است که در صورت لزوم وارد بازار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد