صفحه اصلی » ورزشی » تجلیل از سهراب مرادی به دلیل مرام پهلوانی او است/ قهرمانانی که به سمت پهلوانی نروند، حذف خواهندشد

رئیس کمیته ملی المپیک:

تجلیل از سهراب مرادی به دلیل مرام پهلوانی او است/ قهرمانانی که به سمت پهلوانی نروند، حذف خواهندشد

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: تلاش می کنیم که روح فرهنگ را در ورزش بدرخشانیم که در غیر این صورت در محدوده سکو و مدال متوقف می شویم که اگر این صورت باشد که همسایگان ما با ورزشکاران اجاره ای بیشتر مدال می آورند؛ ایران زمین بستر بزرگی برای تربیت قهرمان و پهلوان است و ما از این جهت ورزشکار اجاره ای نداریم چرا که فلسفه ما فراتر از سکو و مدال است و از این جهت سرمایه ما در ورزش سرمایه فرهنگی است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳

به گزارش صاحب نیوز سید رضا صالحی امیری پیش از ظهر امروز در آیین تجلیل و رونمایی از سردیس و تمبر بزرگداشت سهراب مرادی با اشاره به جایگاه و اهمیت اصفهان اظهار کرد: نمی توان از ایران سخن گفت و اصفهان را در این قالب تمدنی ایران بزرگ نبینیم چرا که اصفهان بدون شک نگین درخشان تمدن ایران زمین است.

رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: چون ما در دل این سرمایه هستیم قدر آن را نمی دانیم اما قطعا جهانیان با شناختی که از این جغرافیا دارند برای حضور در آن لحظه شماری می کنند؛ آن چیزی که ایران در دنیا سربلند می کند نه موشکی، نه هسته ای نه فولاد و نه ذوب آهن است و آنچه باعث سربلندی و باعث درخشش می شود فرهنگ و تمدن و ادب و شعر این جغرافیاست.

وی افزود: امروز اصفهان استانی است که در مسیر همدلی قرار گرفته و از آن صدای وحدت می آید و از این رو باید از استاندار این استان تشکر کرد؛ ما در ایران قهرمانان زیادی داریم اما از قهرمانانی تجلیل می کنیم که به مرام پهلوانی رسیده باشند.

سید رضا صالحی خاطرنشان کرد: قهرمان به سکو و سکه می رسد اما پهلوان به اخلاق، معرفت، فضیلت و همنوایی و در یک کلام پهلوان در بطن جامعه با مردم زیست می کند و با مردم می خندد و با مردم می گرید.

وی افزود: با این نگاه امروز با هدف تجلیل از پهلوان حاضر شدیم و پیام دارد که اگر قهرمانی می خواهد ماندگار باشد باید به مرام پهلوانی برسد در غیر این صورت از ذهن مردم پاک می شود؛ بسیاری در این جغرافیا مدال گرفتند اما نمی توانید از آن ها نامی ببرید اما از تختی مدام نام می بریم چرا که پهلوان است.

رئیس کمیته ملی المپیک عنوان کرد: ما نه به خاطر مدال های سهراب و بلکه به خاطر مرام پهلوانی از او تجلیل می کنیم؛ آمدن ما به اینجا این معنی دارد که ما از پهلوان تجلیل می کنیم  و پهلوان کسی است که با مردم زیست می کند و هویت خود را از مردم نمی گیرد.

صالحی امیری با بیان اینکه جامعه به پهلوان تکیه می کند، گفت: متاسفانه سرمایه عمدتا در جامعه به صورت مادی تعریف شده است؛ ورزش یک جسم داشته که همان وزنه و سکو و مدال بوده  و یک روح دارد که روح ورزش معرفت و اخلاق است ورزشکاری که از سطح جسمانی به سمت روحانی حرکت نکند، توقف کرده و حذف خواهد شد.

سید رضا صالحی اذعان کرد: ما تلاش می کنیم که روح فرهنگ را در ورزش بدرخشانیم که در غیر این صورت در محدوده سکو و مدال متوقف می شویم که اگر این صورت باشد که همسایگان ما با ورزشکاران اجاره ای بیشتر مدال می آورند؛ ایران زمین بستر بزرگی برای تربیت قهرمان و پهلوان است و ما از این جهت ورزشکار اجاره ای نداریم چرا که فلسفه ما فراتر از سکو و مدال استو از این جهت سرمایه ما در ورزش سرمایه فرهنگی است.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: سهراب به نجابت شناخته می شود و به دلیل نجابت زیاده خواهی ندارد و به دلیل  همچنین شجاعت  هم دارد و همیشه در ایران زمین می درخشد و از این جهت از سهراب هیچ تقاضایی نداریم چرا که این ظرفیت خود به خود تولید فرصت می کند.

رئیس کمیته ملی المپیک بیان کرد: ما سهراب را برای مدال نمی خواهیم و برای معرفت و مرام مورد توجه است و این پهلوان در اصفهان، ایران، آسیا و جهان ماندگار می شود؛ سرمایه ها دو گونه هستند سرمایه هایی که در بستر زمان از بین می روند و سرمایه هایی که ماندگار هستند و سهراب در ذهن ها ماندگار خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد