صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

کیفیت هوا در اصفهان طی ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۸ صبح امروز با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛  کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان طی ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۸ صبح امروز با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۱۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۸۶ در وضعیت سالم ثبت شده بود.

در حال حاضر کیفیت هوا در خیابان پروین با قرار گرفتن روی شاخص ۱۷۳ در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شده است، کیفیت هوا در ایستگاه خرازی نیز با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۸ برای گروه‌های حساس ناسالم است.

شاخص کیفی هوای اصفهان در ایستگاه‌های استانداری و رودکی به ترتیب با قرار گرفتن روی شاخص‌های ۸۵ و ۹۱ در وضعیت سالم ثبت شده است.

اکنون تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین شهر است، در حال حاضر شاخص کیفی هوای این شهر با قرار گرفتن روی عدد ۶۴ در وضعیت سالم ثبت شده است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد