صفحه اصلی » استان اصفهان » دولت جوان انقلابی لازمه رفع مشکلات کشور است

دولت جوان انقلابی لازمه رفع مشکلات کشور است

امام جمعه موقت نایین گفت: دولت جوان انقلابی ، متعهد و کارآمد لازمه پیشرفت کشور و رفع مشکلات مردم است.

تاریخ انتشار: ۱۹:۳۹ - جمعه ۱۳۹۹/۱۲/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام سید اکبر دهقان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه نایین گفت: زمانی که آمریکا ابرقدرت بود امام خمینی(ره) در مقابل ظلم استکبار جهانی ایستاد.
وی بیان کرد: پیشرفتهای ایران اسلامی برگرفته از اعتقاد و باور به توانمندی‌های داخل کشور است و کشورهای اروپایی و آمریکا باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را بردارند.

دهقان با بیان اینکه با دشمنان باید با قدرت برخورد شود، خاطرنشان کرد: در کشور هم تلاش شود تا امنیت حفظ، نارضایتی ها کم و مشکلات اقتصادی حل شود.

امام جمعه موقت نایین با اشاره به فرا رسیدن عید مبعث گفت: پیامبر(ص) با بعثت خود تمدنی بر مبنای علم، تهذیب و تزکیه ایجاد کرد که در دل آن افرادی چون ابوذر، سلمان، عمار و مقداد تربیت یافتند.

وی با بیان اینکه عید مبعث، روز احیای انسانیت است، خاطرنشان کرد: به تعبیر قرآنی خداوند پیامبری فرستاد که نه تنها حکمت و علم را در جامعه گستراند بلکه بسیاری از آداب جاهلی و خشونت های قبیله ای را ریشه کن کرد.

دهقان در ادامه به سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در روزهای آغازین انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: این نهاد برای حمایت از افراد مظلوم و بی بضاعت تشکیل شد.

وی اضافه کرد: بر اساس آیات قرآن هرچه بیشتر صدقه بدهیم خداوند بیشتر روزی و رزق ما خواهد داد و موجب کاهش فاصله طبقاتی می شود.

امام جمعه موقت نایین تاکید کرد: در این شرایط آستانه سال نو افرادی که دارای بضاعت نیستند، چشم انتظار حمایت هستند و امیدواریم که این فرهنگ کمک که فراگیر است بیشتر در جامعه ترویج یابد.

وی به روز درختکاری اشاره کرد و گفت: یکی از آموزه های عملی رهبری کاشت درخت است تا به ما یادآور شود که کشور نیاز به توسعه درخت کاری دارد.

دهقان با تشکر از عملکرد منابع طبیعی و تشکل های زیست محیطی فعال در استان ادامه داد: علاوه بر زیبایی و اهمیت، درختکاری فواید زیادی از نظر اقتصادی دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دهقان اظهار داشت: بر اساس حدیثی از پیامبر اکرم (ص)؛ اگر قیامت برپا شد و به اندازه کاشت نهالی وقت دارید حتما آن را بکارید.

امام جمعه موقت به توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات سال آینده و اهمیت آن اشاره کرد و افزود: فردی که در راس قوه مجریه قرار می‌گیرد باید در عمل یک جوان مومن و فداکار در راستای اهداف و انقلاب اسلامی باشد .

دهقان به اهمیت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها اشاره کرد و یادآور شد: در این ارتباط که از اهمیت زیادی برخوردار است مردم باید افراد موجه و خادم واقعی کشور و جامعه را انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد