صفحه اصلی » سیاسی » پشت پرده نامه نگاری های جریان اصلاحات/ فرار رو به جلوی جریان نزدیک به غرب در کشور

پشت پرده نامه نگاری های جریان اصلاحات/ فرار رو به جلوی جریان نزدیک به غرب در کشور

کارشناس سیاسی با اشاره به پشت پرده نامه نگاری اخیر رئیس دوره اصلاحات به رهبر معظم انقلاب گفت: هدف از این نامه نگاری امتیاز گرفتن برای ورود به انتخابات بدون ابراز پشیمانی از اتهام بزرگ به نظام و پرداختن هزینه فتنه سال 88 است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۶

ناصر بهرامی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز؛ با اشاره به پشت پرده نامه نگاری اخیر رئیس اصلاحات به رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: حدود چند هفته قبل چند تن از آقایون از جمله سیدحسن خمینی، یونسی و محقق داماد به دیدار خاتمی رفته و از او برای ورود به عرصه انتخابات دعوت می کنند که ایشان می گویند نامه ای به رهبر معظم انقلاب نوشته و درخواست فعال شدن برای انتخابات را کرده ام اگر ایشان پاسخ نامه را بدهند من هم انگیزه برای ورود به انتخابات را خواهم داشت.

این کارشناس سیاسی افزود: فشاری که جریان اصلاحات خصوصا آقای خاتمی وارد کرده این است که ایشان دوباره بحث تکرار کردن را مطرح کند و اصلاح طلبان را از این وضعیت نجات دهد.

وی خاطرنشان کرد: ایشان در حرف خود که «من همراه با نظام هستم و نظام را قبول دارم» صادق نیست چون از سال 88 به بعد چندین بار رهبر انقلاب پیام فرستادند که شما که می دانید تقلب گسترده مورد ادعای شما، دروغ بزرگی بود که به نظام نسبت دادید، بیایید با اعلام برائت و پشیمانی بگویید که تقلب رمز آشوب و دروغ بود. اما ایشان حاضر نشد این کار را انجام دهد.

بهرامی با بیان اینکه این نامه نگاری بیشتر با هدف خوراک سیاسی برای جریانات انتخاباتی که فکر می کنند با فشار به رهبری، شورای نگهبان کوتاه می آید، انجام شده خاطرنشان کرد: یکی از شروط برای بازگشت به بدنه نظام و دلیل ممنوع الخروجی و ممنوع التصویری ایشان به دلیل همین اتهام به نظام جمهوری اسلامی که باعث خدشه دار شدن میزان بالای مشارکت در انتخابات سال 88 شد را بصورت مکتوب یا شفاهی جبران کند.

وی با تاکید بر اینکه آقای خاتمی می داند خط قرمز شورای نگهبان برای صلاحیت ها فعال بودن و نقش داشتن در فتنه سال 88 است خاطرنشان کرد: ایشان با علم به خط قرمز شورای نگهبان برای ورود به عرصه انتخابات می خواهد با فشار به رهبری، شورای نگهبان کوتاه بیاید ولی آقای خاتمی باید بداند وضعیت معیشتی و اقتصادی امروز کشور حاصل حمایت های جریان اصلاحات از روحانی است برای فرار از پاسخگویی نامه نگار می کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی نکته کلیدی و مهم این نامه نگاری ها به رهبر معظم انقلاب را رمز جدید برای امتیاز گرفتن از نظام دانست و تصریح کرد: گرچه مشارکت حداکثری با حضور همه اقشار مردم بسیار مهم و اساسی است ولی خط قرمزها هم باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه جریان اصلاحات به بهانه مشارکت حداکثری می خواهند که فتنه گران بخشیده شوند خاطرنشان کرد: حرف و نظر خاتمی این است که بر گذشته صلواتی بفرستید و دیگه کسی پاسخگوی اتفاقات و جریانات سال 88 نباشد گام بعدی هم بی اعتنا به خون چندین نفر که کشته و به شهادت رسیدند، رفع حصر و بخشودگی جرائم کسانی که در آن فتنه نقش داشتند باشد و چون نمی خواهند هزینه بپردازند قصد دارند از طرییق حکم حکومتی یا عفو رهبری مجدد به عرصه انتخابات وارد شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد