صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » اصفهان دو هزار کانون فرهنگی، هنری در مساجد دارد/ برتری نصف جهان در استقبال مردمی از کانون های فرهنگی در کشور

اصفهان دو هزار کانون فرهنگی، هنری در مساجد دارد/ برتری نصف جهان در استقبال مردمی از کانون های فرهنگی در کشور

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان گفت: تعداد ۳۵۰ هزار عضو در کانون های اصفهان داریم که بیشترین عضو را در بین استان ها از این حیث داشته که امسال ۱۰ هزار عضو جدید داشتیم.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمدرضا نیستانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: از سال گذشته طرح فهما در سطح ملی آغاز شد و قرار شد یک استان برتر پایتختی فهما را هر سال به عهده بگیرد.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان امسال با توجه به شیوع کرونا پایتخت جدید برای فهما اعلام نشده و قم امسال نیز پایتخت خواهد بود، تصریح کرد: امسال این طرح با رفع نواقصی که داشت در قالب سه شبستان و ۱۲ رواق و 40 عنوان برنامه برگزار می شود.

*در فهمای امسال، ۳۰ کانون اصفهان برگزیده شدند

وی با اشاره به وجود ۲ هزار کانون در استان اصفهان تصریح کرد: در فهمای ۱۳۹۹، ۳۰ کانون اصفهان برگزیده و به مرحله دوم راه پیدا کردند.
نیستانی با اشاره به اینکه هزار نفر در مسابقه قرانی کانون ها شرکت کردند، ادامه داد: در استان اصفهان یک هزار و 300 کتابخانه در مساجد داریم که امسال در مسابقات کتابخوانی چهار هزار و ۱۰۰ نفر شرکت کردند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان با اشاره به برنامه های دیگر کانون ها در سطح استان  افزود: سه شنبه های تکریم که بزرگداشت خانواده شهداست یکی دیگر از برنامه های کانون های بوده که یک هزار و ۱۵۰ مراسم در این زمینه برگزار شده است.

*استان اصفهان در زمینه سرود از استان های برتر است

نیستانی با بیان اینکه در سطح استان در کانون ها ۲۲۷ گروه سرود داریم، گفت: در این زمینه ۳۰ اثر بارگزاری شده است که استان اصفهان یکی از استان های برتر در زمینه سرود است.

وی با بیان اینکه ۴۰ کانون تازه تاسیس در استان داریم، گفت: روند گرفتن مجوز در کانون ها به صورت الکترونیک شده که از دو هزار کانون استان، هزار و ۱۰۰ کانون موفق به گرفتن مجوز شدند.

*استان اصفهان بیشترین عضو را در کانون های کشور دارد

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان گفت: تعداد ۳۵۰ هزار عضو در کانون های اصفهان داریم که بیشترین عضو را در بین استان ها از این حیث داشته که امسال ۱۰ هزار عضو جدید داشتیم.

نیستانی با اشاره به اینکه طرح امسال ایران قوی نامگذاری شد، ادامه داد: ۱۳۱۰ مورد حمایت در طرح ملی راهکار «رزمایش ایمان و همدلی کار و ایثار» انجام شده  که این طرح توزیع کمک مومنانه بوده است.

محمد رضا نیستانی با بیان اینکه کانون زیر نظر روحانیون مساجد است، گفت: در هر رواق یک استان معین بوده که در رواق کار افرینی اصفهان معین است که در این زمینه شناخت کسب کارهای مسجدی و دوره های کارافرینی مد نظر قرار گرفت که هشت دوره کارآفرینی برگزار شده است.

وی با اشاره به برگزاری دوره های کار آفرینی ادامه داد: ۹۷ مورد کسب و کارهای مسجدی برگزار و ۷۸۵ در دوره کار افرینی شرکت کردند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان بیان کرد: مخاطبان کانون از ۷ تا ۹۹ سال تعریف شدند از این رو ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان برخی از برنامه های برای کودکان پیش بینی کرده و در این مسابقات  کانون نیز به کودکان توجه شده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ کانون معراج الصالحین از کاشان، رهروان حضرت مهدی از اصفهان، عدالت از کاشان، باقرالعلوم از نایین، شهید عمرانی از شهرضا پنج کانون برتر استان اصفهان هستند؛ که به ترتیب از 20 هزار امتیاز های 17 هزار و 964ف 15 هزار و 995، 15 هزار و 726، 15 هزار و 620، 15 هزار و 350 را کسب کردند؛ از استان اصفهان 30 کانون به عنوان کانون های برتر شناخته شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد