صفحه اصلی » سیاسی » اهداف سه گانه پروپاگاندای رسانه ای FATF

اهداف سه گانه پروپاگاندای رسانه ای FATF

یک کارشناس سیاسی فرار از پاسخگویی در قبال فساد ارز 4200 تومانی، تحریف واقعیت در دادن آدرس اشتباه مسببان مشکلات اقتصادی و کسب حمایت حزبی بیگانگان در انتخابات و امید کاذب به آنان را به عنوان اهداف پروپاگاندای رسانه ای FATF مطرح کرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۲ - شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۶

غلامعلی کریمی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز پیرامون لوایح مرتبط با FATF و کش و قوس ها و حواشی و اختلاف دیدگاه ها در خصوص آن، گفت: تیم دولت و حامیان ایشان و مجموعه جریان رنگارنگ اصلاحات از همه طیف ها، برای فرار از پاسخگویی در مورد مشکلات شدید اقتصادی با طرح مجدد این بحث و پراداختن به آن، اهداف مختلفی را دنبال می کنند.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: یکی از مهمترین مشکلات دولت و از بزرگترین مفاسد اقتصادی که در چند سال اخیر اتفاق افتاده است، عدم توزیع صحیح و قانون مند ارز ۴۲۰۰ تومانی است که سبب به هدر دادن سرمایه کشور شد و برخی جریانات قصد دارند این موضوع را به FATF مرتبط کنند که البته این مشکل عمدتاً ناشی از ناتوانی و سوء مدیریت است.

وی با اشاره به شلوغ کاری در فضای رسانه ای و مطرح کردن و برجسته کردن موضوع FATF و سعی در آدرس اشتباه دادن برای حل مسائل کشور از سوی برخی جریانات سیاسی، اظهار کرد: دشمن می خواهد جریان انقلابی را به عنوان مانع اصلی تصویت FATF و عامل اصلی  مشکلات کشور جلوه دهد و قصد دارد تا با تحریف واقعیات، انقلابی ها را به عنوان متهم ردیف اول این مشکلات کشور معرفی کند تا از این طریق، مانع پیروزی جریان انقلابی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ شود.

کریمی با بیان اینکه جریاناتی به دنبال تقویت احتمال تصویب پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام از طریق اعمال فشار و عملیات روانی هستند، ابراز کرد: این جریانات خیال می کند که با تصویب لایحه مبارزه با جرائم سازمان یافته و لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم، می توانند حمایت بایدن و تیم او و دولت های اروپایی را جلب کنند.

استاد دانشگاه با اشاره به خیال خام امید به بیگانگان در میان برخی شبه روشنفکران، تصریح کرد: البته برخی ازافراد و جریان های خاص سیاسی، قول هایی از بیگانگان برای رفع تحریم ها و حمایت از جریان سیاسی خودشان دریافت کرده اند و می خواهند با تأثیرگذاری بر روند انتخابات 1400، برای خود کورسوی امیدی ایجاد کنند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد