صاحب نیوز

لیگ+برتر+فوتبال

هفته هفدهم؛ هفته ای حساس برای نمایندگان اصفهان

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس روز شنبه 16 اسفندماه با انجام 8 دیدار هم‌زمان برگزار می‌شود که در یکی از این رقابت‌ها، ذوب‌آهن اصفهان در ورزشگاه فولادشهر به مصاف تیم ماشین‌سازی تبریز خواهد رفت؛ سپاهان اصفهان در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک به مصاف آلومینیوم می‌رود.

کدخبر: 1041253
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ @ ۱۴:۳۰


به گزارش صاحب نیوز؛ هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس روز شنبه 16 اسفندماه با انجام 8 دیدار هم‌زمان برگزار می‌شود که در یکی از این رقابت‌ها، ذوب‌آهن اصفهان در ورزشگاه فولادشهر به مصاف تیم ماشین‌سازی تبریز خواهد رفت؛ سپاهان اصفهان در ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک به مصاف آلومینیوم می‌رود.

ذوب آهن در حالی در مقابل ماشین سازی به میدان می رود که حسینی سرمربی جدید این تیم از بازی قبل بر روی نیمکت به جای رضایی نشسته است؛ این مربی در اولین بازی خود در ذوب آهن در لیگ بیستم در مقابل فولاد شکست خورد.

ذوب آهن در انتهای جدول یک رقابت تنگاتنگ با نساجی و ماشین سازی دارد و این بازی برای ذوب آهن می تواند سکوی برای فرار از انتهای جدول باشد؛ البته ماشین سازی نیز با پیروزی در این بازی می تواند آماده فرار از انتهای جدول شود، از این رو این بازی برای هر دو تیم شش امتیازی است و نساجی هم این هفته علاوه بر اینکه تلاش می کند سه امتیاز کسب کند گوشه چشمی به این بازی دارد.

سپاهان دیگر تیم اصفهانی نیز که در هفته گذشته برد ارزشمندی را در مقابل گل گهر به دست آورد و کورس تنگاتنگی را برای رسیدن به صدرنشینی با تیم های بالای جدول و خصوصاً قرمز های پاتخت دارد از این رو در این بازی بیرون از خانه به سه امتیاز نیاز دارد.

شاگردان نویدکیا که در فصل بیستم رفته رفته بهتر شدند در حال حاضر عملکرد خوبی ارائه می دهند وبا گلزنی شهباززاده به خوبی سه امتیاز را دشت می کنند در در آن سو نیز آلومینیوم اراک تیم قدرتمندی است که فوتبال سرعتی و هجومی را ارائه می‌کند و در 6 هفته اخیر باختی نداشته و 3 برد و 3 تساوی به دست آورده است. آلومینیومی‌ها در خط میانی و حمله خود از بازیکنان باکیفیتی مانند امید سینگ، حامد پاکدل، مهدی حسینی و سعید باقرپسند بهره برده و خط حمله زهردار و خطرناکی دارند که می‌توانند دفاع سپاهان را آزار دهند.

استکی: حسینی برای آماده کردن ذوب‌آهن سریع‌ترین راه را انتخاب کرده است/ تست‌های دوپینگ سخت‌تر و دقیق‌تر انجام شود

حسن استکی در نشست خبری پیش از دیدار فردای تیمش برابر ماشین‌سازی تبریز در هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: در این دو هفته که مجتبی حسینی هدایت ذوب‌آهن را بر عهده گرفته است تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم. به هر حال در شرایطی که یک مربی تیم پایین جدولی را تحویل می‌گیرد انجام تغییرات تاکتیکی و هماهنگی تیم زمان می‌برد اما مجتبی حسینی سریع‌ترین راه را انتخاب کرده و بازیکنان هم تلاش بسیاری انجام داده‌اند.

وی افزود: خوشبختانه تلاش‌های حسینی نتیجه‌بخش بوده چون بازیکنان انگیزه خاصی دارند و می‌دانند ذوب‌آهن جایگاه مناسبی در جدول رده‌بندی ندارد و تمام هواداران انتظار دارند تیم جایگاه بهتری داشته باشد که امیدوارم در نیم‌فصل دوم محقق شود.

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره محرومان و مصدومان این تیم گفت: محمد قریشی تنها بازیکن مصدوم ما است و متأسفانه وحید محمدزاده نیز به دلیل دریافت اخطار محروم شده و وضعیت خط دفاعی تیم کمی بهم ریخت.

استکی در پاسخ به اینکه ذوب‌آهن در چه پست‌هایی بازیکن به خدمت خواهد گرفت، بیان کرد: مجتبی حسینی در برخی پست‌ها بازیکنانی را انتخاب کرده که محمودآبادی را در خط هافبک و رنجبری را در خط حمله به خدمت گرفته‌ایم که از بازیکنان بسیار خوب لیگ هستند. از طرف دیگر دارکو بیدوف را هم داریم و فکر نمی‌کنم در گلزنی مشکل آنچنانی داشته باشیم اما برخی اوقات به‌خاطر استرسی که بازیکنان به دلیل رتبه تیم در جدول دارند در گلزنی مشکل داریم وگرنه هم پیمان رنجبری و هم دارکو بیدوف از گلزنان خوب لیگ هستند. اسدبیگی و پناهی هم روز گذشته به تیم پیوستند و حسین سنگرگیر و علی خدادادی نیز با پایان یافتن خدمت سربازی به تیم بازگشته‌اند.

وی در پاسخ به سوالی درباره مصاحبه پزشک ذوب‌آهن درباره انجام نشدن تست دوپینگ در هفته‌های اخیر لیگ برتر خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم فدراسیون پزشکی ورزشی انجام تست دوپینگ و کنترل ورزشکاران است اما شاید کرونا باعث شده حواس‌ها از هدف اصلی فدراسیون و هیئت‌های پزشکی ورزشی پرت شود. نمی‌گویم ورزشکاران دوپینگ کرده‌اند اما برخی اوقات که به نحوه عملکرد برخی تیم‌ها در فشار مسابقات دقت می‌کنیم می‌بینیم از نظر سطح انگیزه بالاتر هستند و هرکس دستی در آتش داشته باشد شک می‌کند. رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با کرونا جای خود دارد اما از فدراسیون و هیئت‌های پزشکی ورزشی درخواست می‌کنم در ادامه لیگ تست‌های دوپینگ را سخت‌تر و دقیق‌تر انجام دهند.

مربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره اینکه آیا بهتر نبود این تیم بازیکنان باتجربه‌تری به خدمت بگیرد، ادامه داد: به چه بازیکنی باتجربه گفته می‌شود؟ آیا منظور از نظر سنی است یا تعداد مسابقاتی که یک بازیکن در لیگ برتر انجام داده است؟ شاید یک بازیکن 20 ساله هم این تجربه را در لیگ کسب کرده باشد و به درد تیم بخورد. مجتبی حسینی بازیکنانی را جذب می‌کند که به تاکتیک مدنظر او نزدیک‌تر باشند و تفاوتی ندارد که این بازیکنان جوان باشند یا باتجربه.

استکی تصریح کرد: تیم ما بسیار آماده و سرحال است. ماشین‌سازی هم در هفته‌های اخیر نشان داده تیم خوبی است و جایگاه این تیم در جدول نشان‌دهنده ضعف فنی این تیم نیست. ماشین‌سازی هم با مربی قبلی و هم با مربی فعلی تیم خوبی نشان داده است . امیدوارم فردا شاهد بازی زیبایی باشیم و هواداران به خصوص هواداران ذوب‌آهن از نتیجه آن راضی باشند.

نویدکیا: آلومینیوم نشان داده که تیم بزرگی است

محرم نویدکیا  در نشست خبری پیش از دیدار فردا مقابل آلومینیم اراک اظهار کرد: اگر واقع‌بینانه صحبت کنیم فردا بازی سختی را مقابل آلومینیوم داریم، چراکه در دیدار رفت و در اصفهان نیز این تیم روز سختی را برای ما درست کرد و با تلاش فراوان موفق به شکست این تیم شدیم.

وی افزود: آلومینیوم تنها تیمی است که صدرنشین لیگ برتر را شکست داده و موفق به برتری خارج از خانه مقابل تراکتور شده است، لذا این تیم نشان داده که تیم بزرگی است و برای برد پا به میدان می‌گذارد.

سرمربی سپاهان اصفهان اضافه کرد: اراکی‌ها نتایج خوبی را در نیم فصل اول کسب کرده‌اند و امتیازات از دست رفته آنها مربوط به اوایل فصل بود که همه این موارد در مجموع بازی سختی را برای ما پیشرو خواهد داشت.

نویدکیا با اشاره به اینکه برای کسب امتیاز به مصاف آلومینیوم خواهیم رفت، گفت: کادر فنی و بازیکنان می‌دانند که برای کسب امتیاز باید حداکثر تلاش خود را به کار گیرند و علاوه بر تمرکز بر روند بازی،مراقب مسائل تاکتیکی نیز باشیم چراکه ممکن است یک اشتباه تاوان سنگینی برای ما داشته باشد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص مصدومین و محرومین سپاهان برای دیدار فردا بیان داشت: سروش رفیعی و کیروش استنلی به دلیل سه و چهار کارته بودن محروم هستند و رسول نویدکیا و شایان مصلح نیز دوران مصدومیت را سپری می‌کنند.

سرمربی سپاهان روند این تیم را مثبت و رو به جلو خواند و اضافه کرد: در فوتبال امروز بازی سخت و آسان نداریم و از دیدگاه من همه بازی‌ها سخت است لذا تیمی که با تمرکز بالا بازی نکند ممکن است نتیجه را از دست بدهد اما ما روند رو به رشد خود را ادامه خواهیم داد و فردا برای نمایش یک بازی زیبا پا به میدان می‌گذاریم.

برنامه سایر دیدارهای هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال به این شرح است:

صنعت نفت آبادان – پرسپولیس

گل‌گهر سیرجان – مس رفسنجان

سایپا – نفت مسجدسلیمان

شهرخودرو – پیکان

ذوب‌آهن – ماشین‌سازی

تراکتور – نساجی

استقلال – فولاد

*وضعیت جدول مسابقات تا پایان هفته شانزدهم:

انتهای پیام/