صاحب نیوز

3-19

آغاز عملیات مرمت برج کبوتر سه طبقه روستای تندران پیش از تخریب کلی

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تیران و کرون از آغاز عملیات مرمت اضطراری برج کبوتر سه طبقه روستای تندران این شهرستان با مشارکت دهیاری روستا خبر داد.

کدخبر: 1041271
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ @ ۱۱:۴۱


به گزارش صاحب نیوز؛ حسین مظاهری با اشاره به  آغاز عملیات مرمت اضطراری برج کبوتر سه طبقه روستای تندران گفت: مرمت اضطراری برج کبوتر تندران با اعتباری بالغ بر 300 میلبون ریال و با هدف رفع خطر تخریب و استحکام بخشی سازه برج آغاز شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی افزود: این برج تاریخی با قدمتی بالغ بر 200 سال در مساحتی به وسعت 150 مترمربع و در سه طبقه به‌منظور جمع‌آوری فضولات کبوتران برای مصارف کشاورزی بنا شده، و به ثبت آثار ملی نیز رسیده است.

وی تاکید کرد: تا کنون و در دو مرحله با اعتباری بالغ بر 450 میلیون ریال بخش‌های مختلفی از برج مرمت شده است، در سومین مرحله و با آغاز مجدد عملیات مرمت این برج، سازه این بنای تاریخی، رفع خطر تخریب و استحکام بخشی شده و با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و توافق‌های به‌عمل آمده با مسئولین استان و مسئولان روستا، به‌منظور مرمت کامل این برج نیاز به اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال است که پس از تامین اعتبارات لازم عملیات مرمت تکمیلی آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/