صاحب نیوز

7952826_568

رییس شورای زکات استان اصفهان:

انفاق و خدمت به محرومان جز سیره اولیا الهی است

جلسه شورای زکات شهرستان نایین با حضور حجت الاسلام والمسلمین سجادی امام جمعه نایین، نصرتی فرماندار شهرستان نایین، حجت الاسلام والمسلمین رنجبر رییس ستاد احیای زکات استان اصفهان و اعضای این شورا در محل فرمانداری نایین برگزار شد.

کدخبر: 1041394
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ @ ۱۷:۰۳


به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سید علی سجادی در جلسه شورای زکات شهرستان نایین با تقدیر از فرماندار شهرستان نایین و کمیته امداد امام (ره) نایین به خاطر تشکیل این جلسه عنوان نمود علاج رفع فقر از جامعه پرداخت زکات و انفاق می باشد .

امام جمعه نایین خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط سخت اقتصادی امید است با همت مردم و مسئولین مشکلات معیشتی افراد نیازمند مرتفع و از سوء استفاده های دشمن در خصوص آسیب های اجتماعی ناشی از وجود فقر جلوگیری به عمل آید.

نصرتی فرماندار شهرستان نایین نیز ضمن خیر مقدم به امام جمعه نایین و  رییس شورای زکات استان و سایر حضار عنوان کرد: باید با تدبیرو تامل در سفارشات اسلامی در پیشبینی ارکانی چون زکات و انفاق جهت رفع فقر و گسترش عدالت اجتماعی در جامعه گام برداریم.

فرماندار شهرستان نایین همچنین اظهارکرد: ضمن لزوم پیگیری و استمرار درآمدهای حاصله از زکات باید نسبت به توجی تولیدکنندگان ،کشاورزان و سایر اقشار جامعه که از تمکن مالی برخوردار می باشند اقدام نمود و به صورت مداوم و با برنامه پرداخت زکات را در امور کاری خود نهادینه کنیم و ضمن رفع فقر و گره گشایی از مشکلات نیازمندان از برکات مادی و معنوی این امر خداپسندانه بهره مند بشویم.

حجت الاسلام رنجبر رییس شورای زکات استان اصفهان نیز در بخشی از این جلسه عنوان نمود : اصلی ترین فریضه بعد از نماز که اسلام به آن تاکید فرموده است موضوع زکات است به گونه ای که زیربنای اسلام بنا بر روایات نماز،زکات و ولایت می باشد و در حاکمیت اسلامی بر پرداخت زکات و اهمیت آن سفارشات زیادی شده است.

رییس شورای زکات استان اصفهان افزود: با توجه به اینکه عمر انسان به سرعت می گذرد آنچه که می ماند خوبی نمودن به خلق خداست و این مهم با انفاق و پرداخت زکات انجام شدنی است و همانطور که می دانیم همه اولیاء خدا به صورت مستمر انفاق و خدمت به محرومین را در برنامه زندگی خود داشته اند .

شفیعی رییس کمیته امداد امام (ره) نایین نیز در سخنانی عنوان نمود طی سال ۱۳۹۹ تا کنون درآمد های غیر مستقیم و جمع کل زکوات و کفارات به صورت نقد و کالا بالغ بر ۸۴۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می باشد که این مبلغ در زمینه های کمک جهیزیه،کمک هزینه های درمانی بیماران صعب العلاج،کمک هزینه تحصیلی ،تعمیرات مسکن ،کمک هزینه معیشتی و سبد کالا برای محرومین و ۳ مورد پروژه عمرانی عام المنفعه (تعمیرات مساجد) هزینه شده است.

انتها پیام/