صاحب نیوز

ParsTashrifat10

صاحبان رفتارهای اعلی حضرت مآبانه یا همان نااهلان در وصیت نامه امام خمینی(ره)

یک استاد دانشگاه رفتار اعلی حضرت مآبانه برخی مسئولان را ناشی از تفکر اشرافیگری و مجریان آن را همان نااهلان در وصیت نامه امام(ره) دانست و گفت: اشرافیگری فقط ماشین و خانه و لباس لوکس نیست و شامل تفکر اشرافیگری هم می شود که ورود با کفش به منزل زلزله زدگان یکی از نمونه های آن است.

کدخبر: 1041447
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ @ ۱۲:۱۴


غلامعلی کریمی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، با اشاره به اظهارات آقای اکبر ترکان، مبنی بر رفتارهای اعلی حضرت مآبانه رییس جمهور با زیرمجموعه خود و وزیران، گفت: آقای ترکان و آقای روحانی از دیرباز با یکدیگر رابطه نزدیک دارند و در دولت آقای هاشمی رفسنجانی و دیگر برهه ها با یکدیگر همکاری داشته اند و از ابتدا هم به خوبی آقای رییس جمهور را می شناخت.

استاد دانشگاه افزود: با توجه به اوضاع اقصادی کشور، امروز برخی از افراد در جبهه جریان اصلاحات و حتی نزدیکان دولت، انتقادهایی را از رییس جمهور و عملکرد دولت در رسان ها مطرح می کنند تا بتوانند خودشان را مطرح کنند و نزد افکارعمومی طوری وانمود کنند که مخالف سیاست ها و عملکرد دولت هستند تا شاید از این طریق بتوانند پایگاه مردمی برای خود مهیا کنند.

وی با اشاره به پیدایش جریان اشرافگرا در نظام جمهوری اسلامی به خصوص در دوران بعد از جنگ تحمیلی، اظهار کرد: اشرافیگری فقط ماشین و خانه و لباس لوکس نیست و شامل تفکر اشرافیگری هم می شود و ما در ورود با کفش معاون اول رییس جمهور به منزل زلزله زدگان سرپل ذهاب، شاهد آن بودیم. اما رهبر معظم انقلاب کفش خود را درآوردند و سپس وارد منزل مردم شدند و حتی از ورود با کفش خبرنگاران ممانعت کردند.

کریمی با بیان اینکه عده ای از مردم با تفکر دور کردن کشور از جنگ و در اثر تبلیغات کاذب انتخاباتی به رقیب آقای روحانی رأی ندادند، ابراز کرد: نقطه مقابل تفکر اشرافیگری حاج قاسم سلیمانی است که حتی راننده ای که در ماشین را برای او باز می کند، توبیخ می کند تا به همه بفهماند که رفتار اعلی حضرت مآبانه در جمهوری اسلامی قابل پذیرش نیست.

استاد دانشگاه، تفکر زندگی اشرافیگری و طبقه بندی مردم را رفتار همان نااهلانی دانست که امام خمینی(ره) فرمودند « من در میان شما باشم یا نباشم، نگذارید انقلاب به دست نا اهلان بیفتد» و اظهار کرد: اگر به سریال «دادستان» توجه کرده باشد، نکات خوبی در این زمینه به دست خواهید آورد.

انتهای پیام/