صاحب نیوز

1399120312312332222284044

با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور

طرح جامع پدافند غیرعامل اصفهان رونمایی شد

طرح جامع پدافند غیرعامل اصفهان با حضور سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، استاندار و شماری از مسئولان در پالایشگاه استان رونمایی شد.

کدخبر: 1041461
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ @ ۱۰:۳۹


به گزارش صاحب نیوز؛ سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در آیین رونمایی از طرح جامع پدافند غیرعامل اصفهان، گفت: براساس سیاست‌های دفاعی کشور، شناسایی تهدیدها، نقاط ضعف و آسیب پذیری‌های نقاط پرخطر و ریسک جز اولویت‌های پدافند غیرعامل است.

وی ادامه داد: تهیه طرح‌های جامع پدافند غیرعامل برای تمامی استان‌ها پیش بینی شد و در مشارکت با استانداران و سازمان پدافند غیرعامل از ۲ سال گذشته آغاز و تا انتهای امسال بخش عمده طرح‌ها به اتمام خواهد رسید.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: شناسایی تهدیدات پایه استان، حوادث و اتفاقات، آسیب پذیری‌ها، نقاط ضعف و مخاطرات جدی و برطرف سازی آن‌ها از اولویت‌های استان است.

وی اضافه کرد: برطرف کردن اشکالات اجرایی استان‌ها و دستگاه‌های اجرایی از جمله برنامه‌های ۱۴۰۰ است.

سردار جلالی ابراز امیدواری کرد سال آینده بخش اعظمی از اشکالات و آسیب‌های استان اصفهان به اعتبار طرح جامع برطرف و اجرایی شود.

پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌شود که به جنگ افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

انتهای پیام/