صاحب نیوز

خیابان آیت الله طاهری

پشت پرده های نامگذاری یک خیابان در اصفهان / مدیریت شهری، زیر توافقش با ارتش زد/ عبداللهی نژاد خطاب به مسئولان شهری: پروژه حذف نام شهداء شکست خورده است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: از ارتش گفتند زمانی که ما این محدوده را برای ایجاد خیابان واگذار کردیم، با آن ها شرط کردیم که به نام یکی از شهدای ارتش نام گذاری شود اما مجموعه مدیریت شهری زیر توافقِ با ارتش زدند.

کدخبر: 1041462
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ @ ۰۸:۵۸


حجت الاسلام احمد عبداللهی نژاد در گفتگو با صاحب نیوز پیرامون نامگذاری پرحاشیه یک خیابان در اصفهان بیان کرد: شهرداری اصفهان یک خیابان را در تهاتر با ارتش ایجاد کرد و بنا بود آن را به نام شهید آیتی نامگذاری کنند؛ در همین رابطه خانواده این شهید گلایه داشتند و گفتند این موضوع دست خوش تغییراتی شده است. همچنین از طرفی هم مبنی بر همین تغییر نامگذاری تماسی از ارتش با ما گرفتند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان ادامه داد: از ارتش گفتند زمانی که ما این محدوده را برای ایجاد خیابان واگذار کردیم، با آن ها شرط کردیم که به نام یکی از شهدای ارتش نام گذاری شود و پیشنهاد فرماندهی ارتش این بود که به نام شهید آیتی باشد.

وی خاطر نشان کرد: ساخت خیابان تقریباً آماده می شود بنری با نام آیت الله طاهری برای نام خیابان نصب می کنند. اعتراض اینجا بود که وقتی توافق شده، چرا این نامگذاری را انجام دادید و شهدای ارتش که همیشه مظلوم هستند و این جا که متعلق به ارتش بود، باید به همان نام پیشنهادی نامگذاری می شد.

* مدیریت شهری، زیر توافقش زد

حجت الاسلام عبداللهی نژاد گفت: در همین باره نامه ای به استاندار نوشتیم که خانواده شهید ناراحت هستند و مجموعه مدیریت شهری زیر توافقِ با ارتش زدند. البته جوابی برای ما نیامد و بعد که دوباره ارتش نامه ای زد، ما به شهردار نامه نوشتیم که چرا نام شهید اینجا حذف می شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان تصریح کرد: این همان پروژه حذف نام شهداست، یعنی همان پروژه ای که از تهران آغاز شد و شکست خورد؛ چرا که مردم نسبت به شهدایی که دادند حساس هستند.

وی ادامه داد: در این ایامی که به انتخابات منتهی می شود و ما نیاز به آرامش داریم، چرا بعضی از آقایان متوجه این موضوع نیستند. روزی بحثی را درباره گلستان شهداء و سالن گلستان مطرح و جوّ روانی ایجاد می کنند و خانواده شهداء را عصبانی می کنند؛ پس از مدتی سرویس بهداشتی را به نام شهید می گذارند، که البته درباره این موضوع سریعاً صحبت کردیم و علی الظاهر سهوی بود.

حجت الاسلام عبداللهی نژاد خاطر نشان کرد: این که مرتب هفته ای یک بار مردم را عصبانی می کنند واقعاً به صلاح نیست و آقایان باید دقت نظر داشته باشند، آن هم در شرایطی که اقتصاد و معیشت در جامعه اهمیت بسیار زیادی دارد و برخی بر سر همین موضوعات اقتصادی به اندازه کافی مردم را عصبانی کرده اند.

* دهن کجی به ارتش

وی گفت: بالأخره ارتش از مجموعه شهری درخواستی کرد، ارتش هم یک آدم عادی یا سازمان مردم نهاد نیست؛ ارتش درخواست کرد ولی توجهی نشد و پاسخی هم ندادند؛ این کار کج دهنی بود. این ها یک پروژه عصبانی سازی مردم را کلید می زنندکه به صلاح نظام نیست. این کارهای دمِ دستی را می شود به راحتی مدیریت کرد.

حجت الاسلام عبداللهی نژاد ادامه داد: آیت الله طاهری زمانی امام جمعه اصفهان و نماینده امام بودند؛ ولی وقتی آخر عمر خود نامه ای خطاب به ملّت ایران با آن تندی می نویسند و این نظام را با سفّاک ترین رژیم مقایسه می کند و حرف هایی می زند که کلّ زحمات این نظام و انقلاب و امام و شهداء را زیر سؤال می برد؛ رهبری هم در پاسخ فرمودند که این نامه جفای به من و ملّت بود که جفای به خودم را می بخشم ولی جفای به ملّت را نمی بخشم و دست من نیست.

* آقایان در پروسه حزبی می افتند

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان ابراز کرد: کسی که چنین جسارتی کرده و با این سابقه از دنیا رفته را دلیلی ندارد یک جا برای مقبره اش چنین برنامه ای بریزیم و یک جا نام خیابانی را برای آن در نظر بگیریم؛ چه دلیلی دارد. غیر از این که این که این ها مسائل حزبی است؟ فکر می کنم آقایان گاهی در پروسه حزبی می افتند که به صلاح نیست.

وی افزود: ما نیاز به آرامش داریم و آرامش هم به این است که هر دستگاهی کار خودش را انجام بدهد. شهرداری باید کار خدمت رسانی خودش را انجام دهد و شورای شهر که یک نهاد تصمیم گیر است باید همه مصالح مردم را در نظر بگیرد. ببینید اخیراً همین پروژه هایی که افتتاح شده است؛ تابان، آسمان و … این اسم ها را می گذارند . واقعاً نباید نام شهداء چنین جاهایی باشد؟ بعد نام سرویس بهداشتی را به نام شهدا می گذارند و می گویند ما مدافع ارزش های شهداء هستیم، به عمل کار برآید به سخندانی نیست. بعد هم می گویند اشتباه شده است. بله اشتباه شده پس عذرخواهی کنید.

حجت الاسلام عبداللهی نژاد در پایان گفت: اگر جایی اشتباه شده باید عذرخواهی کرد و به مردم گفته شود تا آرامش به جامعه برگردد وگرنه می شود همین بهره برداری های حزبی و فضایی که الآن می بینیم.

انتهای پیام/