صاحب نیوز

jpg_300647081001615185135

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

اگر بخواهیم مقابل دشمن بایستیم باید مشکلات اقتصادی و معیشتی اقشار ضعیف را حل کنیم

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تاکید بر اینکه امروز جنگ دشمن، جنگ اقتصادی و تحریم ایران اسلامی است، خاطرنشان ساخت: اگر بخواهیم مقابل دشمن بایستیم باید مشکلات اقتصادی و معیشتی پیش آمده برای اقشار ضعیف جامعه را در حد توان حل کنیم.

کدخبر: 1041468
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ @ ۱۵:۰۶


به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد در دیدار با برخی مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان که به مناسبت (18 اسفند) مصادف با بیست و هشتمین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار شد، گفت: خوشبختانه در طول این سال ها اقدامات خوبی در کانون های فرهنگی هنری مساجد رخ داده است و همچنان باید مساجد سنگری برای پیشرفت اسلام باشند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تاکید بر اینکه پیشرفت و موفقیت هر مجموعه ای به ساختار تشکیلاتی آن مجموعه بر می گردد، اظهار داشت: فعالیت و شخصیت مدیر در یک کانون فرهنگی هنری مسجد بسیار اهمیت دارد و می تواند منجر به پیشرفت آن کانون شود.
وی با بیان اینکه نخبگان جامعه و فعالان فرهنگی در راس کانون فرهنگی مسجد فعالیت می کنند، افزود: آن چه که دشمن در پی آن است، ایجاد تفرقه بین امت اسلامی است بنابراین باید هماهنگی کامل در بین فعالان فرهنگی مساجد با محوریت امام جماعت باشد.
آیت الله طباطبائی نژاد به اقدامات مفید مساجد در مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و تصریح کرد: مساجد در کمک های مومنانه و رزمایش ایثار و همدلی نشان دادند که با همدلی و هم افزایی بین هیئت امنا، امام جماعت، کانون فرهنگی هنری و پایگاه بسیج چگونه می توان به خوبی با مشکلات مقابله کرد و به مردم خدمت کرد.
وی با تاکید بر اینکه امروز جنگ دشمن، جنگ اقتصادی و تحریم ایران اسلامی است، خاطرنشان ساخت: اگر بخواهیم مقابل دشمن بایستیم باید مشکلات اقتصادی و معیشتی پیش آمده برای اقشار ضعیف جامعه را در حد توان حل کنیم.
امام جمعه اصفهان افزود: هر مسجد باید از اوضاع همسایگان اطراف خود اطلاع داشته باشد و با شناسایی نیازمندان و شناسایی خیرین بتواند در همه ایام سال مشکلات همسایگان را در همه ابعاد حل کند.
وی تاکید کرد: باید مسجد را کانون رسیدگی فکری، مالی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و دینی قرار دهیم و در حد توان تلاش کنیم که دنیا و آخرت همسایگان مسجد را تامین کنیم.

کانون های مساجد؛ پرچم دار فرهنگ و هنر ایران اسلامی در همه نقاط کشور

حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی معتمدی در این دیدار گفت: کارکرد کانون های فرهنگی هنری مساجد در سراسر استان اصفهان، قابل توجه و تاثیرگذار است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه فعالیت کانون های مساجد موجب نزدیک شدن مساجد به طراز اسلامی شده است، اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی، هنری، اجتماعی و … در مساجد باعث رونق مساجد و جذب بیشتر مردم به این پایگاه مقدس می شود.
وی با بیان اینکه رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه ویژه به کانون های فرهنگی هنری مساجد است، تصریح کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد در دورترین نقاط کشور و در روستاها که هیچ ارگانی و نهادی فعالیت فرهنگی ندارد، پرچم دار فرهنگ و هنر ایران اسلامی هستند.

انتهای پیام/