صاحب نیوز

1396031018193023011042244

امام جمعه اصفهان:

ارائه محتوای غنی و به‌روز در بستر فضای مجازی برای مبلغان ضروری است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با اشاره به فعالیت‌های خوب مبلغان دینی در فضای مجازی گفت: لازم است تا محتوای غنی، صحیح و به‌روز با استفاده از ظرفیت فضای مجازی در اختیار مبلغان دینی قرار گیرد و زمینه‌ای فراهم شود تا فعالیت آنان در فضای مجازی برای تبیین معارف دینی و بیان احکام اسلامی بیش‌تر شود.

کدخبر: 1041549
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ @ ۱۲:۴۹


به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در نشست هم اندیشی توسعه اپلیکیشن آنلاین محتوای تبلیغی روزبرگ اظهار کرد: امام رضا(علیه‌السلام) می‌فرماید خدا رحمت کند کسی را که امر ما را احیاء کند، هنگامی که از آن حضرت سؤال شد چگونه؟ ایشان فرمودند کسانی که علوم ما را می‌آموزند و به مردم یاد می‌دهند؛ اگر مردم زیبایی سخنان ما را ببینند به آن عمل می‌کنند.

وی با اشاره به اهمیت کار تبلیغ افزود: خوشبختانه مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت‌های خوبی را در فضای مجازی دنبال می‌کند و لازم است تا محتوای غنی، صحیح و به‌روز با استفاده از ظرفیت فضای مجازی در اختیار مبلغان دینی قرار گیرد و زمینه‌ای فراهم شود تا فعالیت آنان در فضای مجازی برای تبیین معارف دینی و بیان احکام اسلامی بیش‌تر شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان اضافه کرد: البته تبلیغ دین و معارف اسلامی تنها توسط طلاب و مبلغان انجام نمی‌شود بلکه هر کس، به هر شکلی بتواند مسائل دینی، احکام اسلامی، دستورات الهی و سیاست‌های دین و دنیا را برای مردم توضیح بدهد در تبلیغ دین و احیاء امر اهل‌بیت(علیهم‌السلام) سهیم است.

وی گفت: تلاش شود تا روایات به دقت بررسی شده و مطالب متقن و کاربردی به طلاب ارائه شود، همچنین با توجه به تلاش‌های دشمنان اسلام برای ناامید کردن مردم و القاء ناکارآمدی نظام اسلامی، سعی کنید دستاوردهای نظام اسلامی برای مردم تبیین شود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان در این دیدار با ارائه گزارشی از مراحل تولید نرم‌افزار آنلاین محتوای تبلیغی روزبرگ اظهار داشت: در گذشته، کتاب‌هایی با عنوان «ره‌توشه» در اختیار مبلغان قرار می‌گرفت اما در حال حاضر نرم‌افزار ویژه‌ای برای گوشی‌های تلفن همراه توسط دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تولید شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قطبی با اشاره به استقبال طلاب از این نرم‌افزار در سراسر کشور افزود: مطالب و مواردی که طلاب نیاز دارند از جمله احکام، شبهات اعتقادی، کارآمدی نظام، اندیشه سیاسی، خانواده و غیره بر اساس مناسبت‌های مختلف در این نرم‌افزار ارائه شده است.

وی گفت: حدود 450 مناسبت در طول سال وجود دارد که بر اساس این مناسبت‌ها حدود 4 هزار و 800 فیش در نرم‌افزار ارائه شده است، البته این فیش‌ها در حال افزایش است و تلاش شده محتوای منضبط و مستند به طلاب و مبلغان ارائه شود.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان بیان کرد: در قسمت صوت و تصویر، بخشی با عنوان مدرسه صوتی و تصویری شامل 1200 فایل آموزشی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: میدان تبلیغ برای مبلغان دینی تغییر کرده و آنان می‌توانند با بهره‌گیری از این نرم‌افزار در مسیر تبلیغ خود، به درستی گام بردارند، همچنین در ماه مبارک رمضان نیز اعزام مبلغ به صورت حضوری و فعالیت در فضای مجازی را دنبال می‌کنیم.

انتهای پیام/