The Wealth of a Nation by Seymour Fogel
۱۴:۰۴ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای كشور :

بسته اشتغال تصویب شد

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: در بسته سیاستی اجرایی اشتغال کشور که توسط شورای عالی اشتغال تصویب شده ، حفظ و صیانت از نیروی کار و توسعه اشتغال پایدار هدف اصلی قرار گرفته است .

به گزارش صاحب نیوز، پرند ادامه داد: در این بسته پانزده راهبرد مباحث اساسی در حوزه اشتغال از جمله تقویت مدیریت و سیاستگذاری در بازار کار ، بهبود نظام اطلاعات بازار کار ، پایدارسازی کسب و کارهای خوب و کوچک ، توسعه مشاغل خانگی ، افزایش انعطاف در بازار کار و … است که سازمان آموزش فنی و حرفه ای در تمامی این راهبردها در حوزه آموزشهای مهارتی برنامه ریزی کرده است.

معاون وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی تصریح کرد:سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور ، با اجرای الگوی جدید آموزش ، تولید ، بازاریابی و فروش حلقه جدیدی در زنجیره اشتغالزایی بین کارگر و کارفرما ایجاد خواهد کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان اصفهان ، دکتر پرند معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جمع روسای مراکز ، کارکنان و مربیان این اداره کل با اشاره به نمونه اجرایی و موفق طرح آموزش ، تولید ، بازاریابی و فروش در مرکز اشتهارد استان البرز اظهار داشت : یکی از چالش های اساسی که نه تنها کشور عزیزمان بلکه همه کشورهای جهان با آن مواجه هستند اشتغال و رفع بیکاری است که در حال حاضر با اجرای این الگوی جدید آموزشی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سرمایه گذاری در این حوزه معنا پیدا کرده و دولت نیز روی آن حساب باز کرده است .

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: زنان خانه‌دار، دانشجویان، دانش‌آموزان، بیکاران و سربازان و حتی زندانیان جامعه هدف این سازمان در بحث ارائه آموزش‌های مهارتی هستند.
به گفته پرند، کارکنان سازمان‌ها، شهرک‌های صنعتی و ادارات مختلف دیگر جامعه هدف سازمان فنی و حرفه‌ای در بحث فراگیری آموزش‌های مهارتی به منظور ارتقا سطح عملکردی هستند.
پرند حضورموثردرعرصه‌هایبین‌المللیراازدیگراولویت‌های این سازمان عنوان کرد و بیان داشت: حضور موثر در عرصه بین‌المللی را تعریف کرده‌ایم و در کشور حتی در دیپلماسی که ابزاری برای کمک به دیپلماسی عمومی، اقتصادی و هسته‌ای است ورود پیدا کرده‌ایم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور خاطرنشان کرد: با این کار به دنبال آن هستیم که تکنولوژی و فناوری خود را به سایر کشورهای جهان انتقال دهیم.
وی در ادامه پیرامون قانون تسری فوق العاده خاص کارکنان ، روند اجرای طرح تبدیل وضعیت مربیان حق التدریس ، افزایش نرخ دستمزد مربیان حق التدریس غیر رسمی و … مطالبی را مطرح کرد .