صفحه اصلی » اجتماعی » بارش برف و تندباد موجب قطعی برق در فریدونشهر و مسدود شدن جاده برخی روستاها شد

دوی دیگر بارش برف در غرب استان؛

بارش برف و تندباد موجب قطعی برق در فریدونشهر و مسدود شدن جاده برخی روستاها شد

سامانه بارشی دو روز گذشته با بارش برف سبب مسدود شدن مسیرهای روستایی در شهرستان فریدونشهر شد و در پی آن تندبادهای لحظه‌ای موجب خسارت آوردن به شبکه توزیع برق این شهرستان شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۰ - یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ سامانه بارشی که طی 48 ساعته گذشته بعد از پیش بینی و اعلام هشدار وضعیت نارنجی سازمان هواشناسی استان اصفهان در شهرستان فریدونشهر استقرار پیدا کرده بود موجب بارش برف و باران در سطح این شهرستان شد.

طبق داده‌های هواشناسی میزان بارش در سطح شهرستان فریدونشهر در پی فعالیت سامانه بارشی دو روز گذشته 52.5 میلیمتر بود که مجموع بارش‌های سال آبی جاری فریدونشهر را به 332.3 میلیمتر رساند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد و نسبت به میانگین بلند مدت این شهرستان در این بازه زمانی هشت درصد با کاهش بارندگی‌ها روبرو است.

حسین خلجی، رئیس اداره هواشناسی شهرستان فریدونشهر، در این رابطه به خبرنگار صاحب نیوز گفت: همان طور که پیش بینی شده بود فریدونشهر روز گذشته را با تندبادهای لحظه‌ای گذراند که بیشترین سرعت باد دیشب به 65 کیلومتر در ساعت رساند.

بنابر پیش بینی‌ها فریدونشهر تا پایان سال بارشی نخواهد داشت و هوای این شهرستان آفتابی خواهد بود ولی از اوایل سال نو با بارش‌های خوبی سال 1400 هجری شمسی را آغاز خواهد کرد.

این تندبادهای لحظه‌ای موجب وارد آمدن خسارت به شبکه توزیع برق در فریدونشهر و روستاهای آن شد. مدیر امور برق شهرستان فریدونشهر با اعلام این خبر اظهار کرد: شب گذشته تندباد موجب خم کردن ستون برق و پاره کردن سیم انتقال برق شد که در نهایت سبب شد در بخش‌های از شهر فریدونشهر و برخی روستاهای این شهرستان برای ساعتی قطعی برق داشته باشیم.

بیژن مرتضایی‌پور تصریح کرد: فیدر 9 شبکه توزیع برق فریدونشهر دیشب دچار آسیب شد که با تلاش تیم حوادث این اداره زیر بارش باران و وزش شدید باد، بعد از حدود یک ساعت تعمیر و مجددا شبکه برق‌دار شد.

وی گفت: هر چند با وزش تندباد دیشب، شبکه برق همه شهرستان‌های منطقه، شب پر حادثه‌ای را پشت سر گذاشتند اما در شهرستان فریدونشهر همه مشکلات برطرف شده و قطعی برق نقاط مختلف شهرستان به حداقل رسید.

ابراهیم اصلانی، معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار فریدونشهر، هم در گفتگو با صاحب نیوز اظهار کرد: طی دو روز گذشته حادثه‌ای در سطح شهرستان در اثر وزش تندباد و یا بارش شدید باران گزارش نشده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان فریدونشهر هم بارش برف دو روز گذشته در فریدونشهر را موجب مسدود کردن گردنه کلوسه عنوان کرد که تنها مسیر تردد هفت روستای منطقه پشتکوه دوم این شهرستان است و به خبرنگار صاحب نیوز گفت: این بارش‌ها که در گردنه کلوسه به صورت بارش برف 60 سانتیمتری بود، عبور و مرور در این گردنه را متوقف کرد اما با تلاش راهداران هم اکنون این گردنه هم بازگشایی شده و تردد در همه محورهای شهری و روستایی شهرستان امکان پذیر است.

علی اکبر آقایی افزود: در حال حاضر کولاک و وزش باد آرام شده است و در هیچ یک از محورهای شهرستان مخاطره این چنین وجود ندارد و تنها به دلیل برودت هوا همزمان با غروب آفتاب امکان یخ زدگی سطح معابر وجود دارد لذا رانندگان برای تردد در این معابر باید احتیاط لازم را رعایت کنند.

همراه شدن بارش باران و برف در این وقت از سال با سقوط بهمن در سراشیبی کوهستان‌ها و دامنه کوه‌ها همراه است لذا توصیه می‌شود کوهنوردان در این زمان از حرکت به سمت کوه و کوهنوردی کردن خودداری کنند.

بارش برف اخیر سبب استحکام برف پیست اسکی فریدونشهر شد و کاهش دمای هوا نیز این مسأله را تقویت کرد لذا اسکی بازان برای هفته جاری و حتی هفته آینده نیز می‌توانند در این پیست بین المللی آخرین ورزش اسکی خود در سال آبی جاری را تجربه کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد