صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » چرا با شنیدن نام حضرت قائم(عج) از جای خود بر می خیزیم؟ / لزوم بهره گیری از ماه شعبان در دعا برای فرج امام زمان

استاد حوزه علمیه مطرح کرد؛

چرا با شنیدن نام حضرت قائم(عج) از جای خود بر می خیزیم؟ / لزوم بهره گیری از ماه شعبان در دعا برای فرج امام زمان

یک استاد حوزه علمیه با اشاره به روایتی از ناحیه امام صادق(ع)، به تشریح علت ایستادن شیعیان با شنیدن نام حضرت صاحب الزمان(عج) پرداخت و گفت: با آوردن نام ولی عصر(عج) در جلسات و ایستادن و عرض احترام، ایشان را به جلسات خود دعوت کنیم و برای فرجشان دعا کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۱

طیبه کاملی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز پیرامون احترام مخصوص شیعیان به امام زمان(عج) در ایستادن به هنگام شنیدن نام ایشان، گفت: روایتی از امام صادق(ع) وجود دارد که از ایشان می پرسند که چرا وقتی نام حضرت قائم(عج) آورده می شود، ما از جای خود بر می خیزیم و با احترام می ایستیم.

استاد حوزه علمیه افزود: امام صادق(ع) در جواب می فرمایند که شیعیان در زمان امامت حضرت مهدی(عج) با شنیدن نام ایشان می ایستند و دوران غیبت امام زمان آن ها طولانی می شود و دل حضرت مهدی(عج) در این مدت غیبت برای شیعیانشان تنگ می شود.

وی در ادامه گفت: امام صادق(ع)  می فرمایند که وقتی هر یک از شیعیان مهدوی موعود(عج) نام ایشان را می برند، حضرت مهدی(عج) یک نگاه لطف به آن شیعه می کنند و ادب حکم می کند که وقتی امام زمان و حجت خداوند بر روی زمین نگاه لطف بر پیروان خود می کند، پیروان و شیعیان ایشان از جای خود برخیزند و ادای احترام کنند.

کاملی با بیان اینکه در روز نیمه شعبان که روز ولادت امام زمان(عج) است و در جلسات مذهبی دیگری که در روزهای دیگر سال برگزار می کنیم، ابتدا نام امام زمان(عج) را بیاوریم و به احترام ایشان بایستیم و ادای ارادت کنیم، اظهار کرد: این گونه امام زمان(عج) و حجت الهی و واسطه فیض الهی را به جلسات خود دعوت کنیم.

مبلغه ممتاز حوزه علمیه افزود: در این روزهای پر برکت ماه شعبان المعظم از خداوند بخواهیم تا فرج آقا و مولایمان را برساند و حداکثر استفاده را از موقعیت ویژه ماه شعبان برای خودسازی ببریم و بدانیم که خداوند وعده داده است که در این ایام دعاهای بسیاری را مستجاب می کند و چه چیزی بهتر از اینکه فرج آقا امام زمان(عج) را در صدر خواسته های خود از خداوند منان قرار دهیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد