صفحه اصلی » سیاسی » «اراده جمعی یک ملت» در پیروزی های شگفت جمهوری اسلامی/ حماسه انقلاب اقتصادی، پیش روی ملت غیور ایران

استاد دانشگاه مطرح کرد؛

«اراده جمعی یک ملت» در پیروزی های شگفت جمهوری اسلامی/ حماسه انقلاب اقتصادی، پیش روی ملت غیور ایران

یک استاد دانشگاه با اشاره به نقش بی بدیل ملت ایران و اراده جمعی و ایثار آن ها در پیروزی انقلاب اسلامی و همه پرسی جمهوری اسلامی، مشارکت بالا در 37 انتخابات، جنگ تحمیلی، جهاد علمی و پیروزی بر داعش، حماسه انقلاب اقتصادی را پیش روی ملت در گام دوم انقلاب دانست و گفت: انقلاب اقتصادی بر پایه پیشرفت و عدالت، یک رییس جمهور انقلابی را می طلبد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - جمعه ۱۴۰۰/۰۱/۱۳

محسن نصری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز امامت و رهبری امام خمینی(ره) و حضور، ایثار و فداکاری و وحدت مردم را عوامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و شکل گیری جمهوری اسلامی دانست و گفت: روزنامه نگار فرانسوی که در سال 1357 به ایران سفر کرده است و راهپیمایی های مردم را از نزدیک مشاهده کرده است، مقالاتی در این خصوص در جراید اروپایی منتشر کرده است که بعدها مجموعه آن ها تحت عنوان «ایران، روح یک جهان بدون روح» در قالب یک کتاب گردآوری شد.

استاد دانشگاه افزود: در این کتاب از یک مفهوم در جامعه به نام «اراده جمعی یک ملت» نام آورده شده است و بعد می گوید که این مفهوم تنها در یک جامعه وجود دارد و آن هم جامعه ایران است.
وی رأی با مشارکت مثبت 2/98 مردم ایران به جمهوری اسلامی در روز دوازدهم فروردین سال 1358 را از بالاترین میزان های مشارکت مردم جهان در همه پرسی ها دانست و اظهار کرد: در این همه پرسی یک ملت به همه جهان گفتند که دیگر حکومت شاهنشاهی همراه با استبداد و تسلط بیگانگان را نمی خواهند و به دنبال حاکمیت اسلام و ارزش های اسلامی و استقلال و آزادی در کشور خود هستند.

نصری با بیان اینکه جایگاه و نقش مردم در حکومت، برگرفته از تعالیم اسلامی است، ابراز کرد: اسلام حق مردم در حاکمیت را برجسته کرده است و مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی هم بر اساس شرع مقدس اسلام شکل گرفته است.

استاد دانشگاه برگزاری 37 انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و ریاست جمهوری با گذشت 42 سال از پیروزی انقلاب اسلامی را نشان دهنده نقش بی بدیل مردم تعیین سرنوشت خود دانست و گفت: با همه جنگ روانی و کارشکنی های دشمنان ملت ایران، سطح مشارکت مردم در این انتخابات ها در حدود 64 درصد است که آمار بسیار مطلوبی در جهان محسوب می شود.

وی با اشاره به اتحاد قدرت های شرق و غرب عالم برای رساندن صدام به تهران در 6 روز از طریق جنگ تحمیلی، اظهار کرد: امام حتی یک وجب از خاک ما جدا نشد و این مرهون اتحاد و فداکاری بی نظیر ملت ایران بر اساس تعالیم اسلام ناب محمدی است و در هیچ دوره ای از سلسله های حکومت های مختلف در ایران چنین اقتدار و عزتی نصیب کشور نشده است.
نصری رخداد نهضت عظیم تولید علم در جمهوری اسلامی را محصول تلاش جوانان نخبه ایرانی با حس عزت و استقلال توصیف کرد و گفت: در پایان حکومت پهلوی حدود 47 درصد مردم با سواد بوند، اما امروز ما در علوم استراتژیک هوافضا، سلول های بنیادی، بیوتکنولوژی، نانوفناوری، هسته ای و دیگر علوم در ردیف های اول جهان قرار گرفته ایم و این نخبگی جوانان در شهر و روستاهای ما و از غرب به شرق و از شمال به جنوب، امتداد یافته است.

استاد دانشگاه با یاداوری رسیدن شجره ملعونه داعش به حدود 3 کیلومتری مرزهای غرب کشور، ابراز کرد: این بار هم با گذشت چند دهه از پیروزی انقلاب، جوانان کشور ما با محوریت شهید حاج قاسم سلیمانی به صحنه آمدند و همان روح اتحاد و ایثار و خودباوری را در مقابله با جنگ نیابتی آمریکا و اسراییل در منطقه نشان دادند و اجازه هرگونه جسارت دشمنان به خا ک و آب و ناموس کشور را از دشمن سلب کردند.

وی انقلاب اقتصادی در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی بر پایه پیشرفت و عدالت را پیش روی مردم ایران دانست و گفت: این حماسه برای زمینه سازی ظهور حضرت مهدی(عج) باید در گام دوم انقلاب از سوی ملت ایران اتفاق بیفتد و این می طلبد تا در انتخابات پیش رو یک رییس جمهور انقلابی بر سر کار بیاید تا امت و امامت با یکدیگر جمع شوند و مردم و مسئولان و نخبگان انقلاب اقتصادی را به پیروزی برسانند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد