صفحه اصلی » استان اصفهان » اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در نائین

نائین روی خط خطر کرونا؛

اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در نائین

فرماندار نایین : متاسفانه میزان ابتلای روزانه کرونا در نایین به ۷۵مورد مبتلا در امروزرسیده است.

تاریخ انتشار: ۲۰:۵۰ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ فرماندار شهرستان نایین در جلسه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در محل فرمانداری گفت: میانگین بیماران بستری بیمارستان حشمتیه حبیبیان نایین در پایان اسفند ۱۳۹۹ دو نفر بوده که امروز تعداد ۱۲نفر بیمار بستری کرونا در این بیمارستان وجود داره که نشان از افزایش ابتلای این بیماری در شهرستان نایین است.

محمدحسین نصرتی افزود: درصد تست مثبت این بیماری در پایان بهمن پنج درصد، در پایان اسفند ۲۰درصد و درحال حاضر افزون بر ۳۵درصد تست های کرونا مثبت شده است.
وی اضافه کرد: میزان ابتلای روزانه این بیماری در پایان بهمن ماه چهار مورد، در پایان اسفندماه ۲۵مورد و متاسفانه امروز میزان تست مثبت ابتلای این بیماری در سطح شهرستان نایین ۷۵مورد بوده است که شهرستان را در آستانه نارنجی شدن قرار داده است.

وی با اشاره به مشاهده مواردی از ابتلا به کرونای جهش یافته (انگلیسی) در شهرستان نایین تاکید کرد: پس از چند هفته که در شرایط آبی کرونا قرار داشتیم، متاسفانه علیرغم هشدارهای مکرر، شاهد حضور نایینی‌های مقیم سایر شهرهای کشور در شهرستان هستیم که با توجه به افزایش روند ابتلا به کرونا و احتمال نارنجی و قرمز شدن شهرستان، مجبور به اعمال محدودیت‌های سختگیرانه خواهیم بود.

رئیس ستاد مدیریت کرونا شهرستان نایین افزود: باتوجه به شرایط موجود میهمانان وافراد غیر ساکن در شهرستان، ۷۲ساعت فرصت دارند هرچه سریع‌تر نسبت به بازگشت به محل سکونت خود و ترک شهرستان اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: ممنوعیت تردد از ساعت ۲۲ الی ۳ بامداد همچنان برقرار بوده و متخلفین توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه خواهند شد که با توجه به این که شهرستان در آستانه نارنجی شدن قرار دارد، از امشب سختگیری‌های بیش‌تری برای اجرای این ممنوعیت تردد توسط پلیس اعمال خواهد شد.

فرماندار نایین افزود گفت: هرگونه دورهمی و تجمع در در پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها در روز ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه ممنوع است.
وی اضافه کرد: مقتضی است اهالی محترم شهرستان نایین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، ممانعت از حضور در تجمعات و دید و بازدیدهای نوروزی، ضمن حفظ سلامتی خود و عزیزانشان، زمینه‌ساز وخامت اوضاع و نارنجی یا قرمز شدن وضعیت شهرستان نشوند، چرا که در صورت تغییر رنگ به نارنجی و قرمز بر اساس قوانین، مجبور به اجرای سختگیرانه پروتکل‌ها و ممانعت از ورود افراد غیرساکن، منع عبور و مرور و تعطیلی دوباره صنوف خواهیم بود.

نصرتی به آمار کلی این بیماری در شهرستان نایین نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای شروع پاندمی این بیماری در شهرستان نایین حدود ۳۷۰۰مورد بیمار مشکوک شناسایی شدند که از این تعداد افزون بر ۱۳۰۰تست مثبت گرفته شد و افزون بر ۸۰۰بیمار مشکوک بستری شدند که از این تعداد افزون بر ۳۰۰مورد دارای تست مثبت کوئید۱۹ بوده اند.

وی با اشاره به این که خوشبختانه از بعد از ایام فاطمیه و آذرماه تاکنون هیچگونه مورد فوتی در شهرستان نایین نداشته‌ایم اضافه کرد: متاسفانه ۳۸مورد فوت ناشی از این بیماری را در مدت ۱۴ماه اخیر داشته ایم که حدود ۳درصد از کل بیماران مبتلا بوده است.

فرماندار شهرستان نایین به بحث واکسیناسیون این بیماری نیز اشاره کرد و گفت: بحث واکسیناسیون این بیماری طبق برنامه‌ریزی کشوری ابتدا برای پرسنل و کادر درمان، سپس سالمندان و در ادامه افراد دارای مشاغل با ریسک بالا در دستور کار است که تاکنون بخشی از پرسنل درمان و سالمندان موجود در آسایشگاه سالمندان الزهرا(س) نایین دوز اول واکسن را دریافت نموده‌اند که امیدواریم در ماه‌های آینده تمامی این گروه‌ها واکسینه شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد