صفحه اصلی » سیاسی » ساختار و وظایف وزارت خارجه باید متحول شود/ تأمین بستر مناسب برای صادرات کالای ایرانی، وظیفه محوری وزارت خارجه

ساختار و وظایف وزارت خارجه باید متحول شود/ تأمین بستر مناسب برای صادرات کالای ایرانی، وظیفه محوری وزارت خارجه

عضو هیأت رییسه مجلس ایجاد تحول در وزارت خارجه از حیث نام و ساختار و وظایف محوله را لازمه رونق صادرات به کشورهای همسایه دانست و گفت: یکی از محورهای اصلی کار وزارت خارجه باید رایزنی و تأمین بستر مناسب برای صادرات کالای ایرانی به کشورهای همجوار باشد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۵

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز پیرامون تأکید رهبر معظم انقلاب در نطق نوروزی ابتدای سال 1400 بر لزوم استفاده از ظرفیت های اقتصادی کشور در بهره گیری از بازار 600 میلیونی کشورهای همسایه، گفت: یک طرف بحث صادرات به کشورهای همسایه به مسأله تولید داخل برمیگردد.

عضو هیأت رییسه مجلس افزود: طرف دیگر کار به دولت و وزارت خارجه برمیگردد که باید زمان و تلاش کافی برای رسیدن به این مقصود مهم اختصاص دهد و به امر ایجاد بازارهای خارجی برای خرید محصولات ایرانی کمک کند.

وی با بیان اینکه تا کنون انگیزه کافی در وزارت خارجه برای کمک به فروش کالای ایرانی در کشورهای همسایه مشاهده نشده است، اظهار کرد: اگر وزارت خارجه کشورمان بتواند به خوبی در این مقوله وارد شود، کمک بزرگی به رونق تولید و رشد اقتصادی کشور صورت خواهد گرفت.

حاجی ایجاد تحول در وزارت امور خارجه هم از لحاظ نام و هم از جهت ساختاری و حیطه وظایف محوله را لازمه حمایت از کالای ایرانی در بازار کشورهای همسایه و رشد صادرات دانست و تصریح کرد: یکی از محورهای اصلی کار وزارت خارجه باید رایزنی و تأمین بستر مناسب برای صادرات کالاهای ایرانی به کشورهای همجوار باشد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه های دراز مدت مجلس برای ایجاد تغییر و تحول در وزارت امور خارجه، ابراز کرد: نقش مجلس در تعیین و اولویت بندی وظایف با رویکرد جدید در وزارت امور خارجه و تسریع روند صادرات به کشورهای منطقه، به احتمال زیاد زمان بر خواهد بود و در کوتاه مدت به ثمر نخواهد نشست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد