بیکاری
۱۲:۲۵ - دوشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۲

رییس سازمان فنی حرفه ای کشور:

۳۴درصد فارغ التحصیلان دانشگاهها بیکار هستند

معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نرخ بیکاری جوانان کشور را ۲ برابر متوسط نرخ بیکاری در کشور دانست و گفت: بیش از ۳۴ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه ها بیکار هستند.

به گزارش صاحب نیوز، کوروش پرند با اشاره به نرخ رشد بیکاری بعنوان چالش اصلی دنیای امروز ، پیرامون فعالیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خصوص مدل اجرایی آموزش ، تولید ، بازاریابی و فروش و کارآفرینان موفق این حوزه مطالبی را بیان داشت .

وی اظهار داشت : با توجه به اینکه بین رشد اقتصادی و رفع بیکاری رابطه آماری و تحلیلی وجود دارد ، آخرین آمار نشان می دهد که اگر کشور به رشد اقتصادی 7 تا 8 درصدی نرسد ، نمی توانیم رفع بیکاری و اشتغال پایدار داشته باشیم ، مگر با عزم ملی و مدیریت جهادی .

پرند با بیان این مطلب که هرم دانشجویی کشور دچار مشکل شده است، خاطر نشان کرد: در بسیاری کشورهای صنعتی جهان به ازای هر 7 تکنسین یک کارشناس وجود دارد که این امر در کشور ما برعکس است یعنی 66 در صد دانشجویان ما کارشناس و کمتر از 23 درصد در مقطع کاردانی تحصیل می کنند.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مهم ترین دغدغه این سازمان را نزدیک شدن آموزش ها به بازار کار دانست و گفت: 60 درصد کسانی که از آموزش های تخصصی ما استفاده کرده اند، جذب بازار کار می شوند.