صفحه اصلی » اقتصادی » ضررهای علنی کردن جزییات سند همکاری های ایران و چین/ عدم انتشار اطلاعات معاهدات دوجانبه در عرف بین المل

استاد دانشگاه مطرح کرد؛

ضررهای علنی کردن جزییات سند همکاری های ایران و چین/ عدم انتشار اطلاعات معاهدات دوجانبه در عرف بین المل

یک استاد دانشگاه با اشاره به عملیات روانی سنگین دشمن و برخی ناآگاهان برای انتشار جزییات سند همکاری ایران و چین، عدم انتشار اطلاعات معاهدات دوجانبه در عرف بین الملل را امری عادی دانست و با اشاره به ضررهای علنی کردن آن ها، گفت: انتشار این اطلاعات، نهایت حماقت سیاسی است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۶ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۷

غلامعلی کریمی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، با اشاره به عملیات روانی سنگین علیه سند همکاری های ایران و چین، گفت: این حمله ها کاملاً از قبل مشخص و قابل پیش بینی بود و دلیل آن هم ضرر قطعی آمریکا و اروپا از اجرایی شدن این سند است.
استاد دانشگاه افزود: البته این سند همکاری فعلاً یک سند مادر است و بعداً بر اساس این سند، قراردادهای مختلف در بخش های گوناگون اقتصادی و فرهنگی و سیاسی و نظامی تنظیم خواهد شد.
وی با اشاره به آسیب های ناشی از انتشار اطلاعات قراردادهای اقتصادی پس از اتمام جنگ تحمیلی تا کنون، تصریح کرد: در برخی موارد در بوق و کرنا کردن قراردادهای مفید، قبل از اجرایی شدن آن ها سبب زیان و ضرر برای کشور شده است.
کریمی تلاش و فشار دشمنان و برخی از ناآگاهان در داخل کشور برای انتشار جزییات سند همکاری ایران و چین از سوی ایران را خواست امروز استکبار جهانی دانست و گفت: اگر این کار انجام شود، هم آمریکایی ها به هدف خود در دسترسی به اطلاعات لازم می رسند و هم چینی ها اعتماد خود را نسبت به ما از دست می دهند و هم روس ها که قرار است ما در آینده با آن ها هم چنین پیمان هایی داشته باشیم، اطمینان خود را از دست می دهند.
استاد دانشگاه با اشاره به عدم انتشار اطلاعات معاهدات دوجانبه در عرف بین الملل، اظهار کرد: اگر همه اطلاعات معاهدات منتشر شود، قطعاً دشمنان و رقیبان در صدد انسداد راه های همکاری بر می آیند و برای رسیدن به سود و دوری از ضرر، از هیچ اقدام ممکنی فروگذار نمی کنند و اجازه نمی دهند تا مسیر طبیعی معاهده طی شود.
وی قسمت عمده جنگ های امروزی را نبرد از نوع اطلاعاتی دانست و ابراز کرد: امروز سرویس های جاسوسی متعدد در کشورهای مختلف با صرف هزینه های میلیاردی به دنبال کسب اطلاعات به شیوه های مختلف هستند و اگر کشوری بخواهد این اطلاعات را به راحتی در اختیار بیگانگان بگذارد، نهایت حماقت سیاسی را از خود بروز داده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد