صفحه اصلی » اجتماعی » ناشنوایان هم می توانند با اورژانس تماس بگیرند

ناشنوایان هم می توانند با اورژانس تماس بگیرند

مدیر اورژانس استان اصفهان از امکان تماس ناشنوایان با مرکز اورژانس خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۴ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

غفور راستین در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد: دسترسی به خدمات اورژانس پیش بیمارستانی برای همه افراد جامعه امری بسیار ضروری است که متأسفانه در این زمینه برخی از گروه های جامعه مغفول مانده اند.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان افزود: یکی از این گروه ها، افراد ناشنوا هستند که به دلیل عدم امکان برقراری تماس تلفنی صوتی با اتاق فرمان ۱۱۵ برای امدادخواهی دچار مشکل هستند.

وی تصریح کرد: به همین دلیل اخیرا یک شماره تلفن همراه برای ناشنوایان درنظر گرفته شده که بتوانند از طریق این شماره، امدادخواهی خود را با ارسال پیامک و ارائه آدرس متنی یا لوکیشن اعلام کنند.

راستین خاطرنشان کرد: این شماره از طریق اداره کل بهزیستی استان به تمام افراد واجد شرایط اعلام می شود.

وی یادآور شد: در سال گذشته نیز با هماهنگی های به عمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، خدمات ویژه ای برای جانبازان شیمیایی درنظر گرفته شد.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان اظهار کرد: در این طرح برای تمام جانبازان واجد شرایط کد ویژه ای برای تماس با اورژانس ۱۱۵ و درخواست امدادرسانی درنظر گرفته شد که بتوانند با اعلام آن کد در کمترین زمان ممکن از خدمات فوریت های پزشکی بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان برای رفع نیاز تمام امدادخواهان دچار معلولیت به دنبال راهکارهای عملی است تا ان شاء الله هیچ گروهی درجامعه برای استفاده از خدمات اورژانس ۱۱۵ با مشکل مواجه نباشند.

انتهای پیام/ جمال احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × دو =