صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

شاخص کیفی هوای اصفهان در نخستین ساعات امروز با میانگین ۱۲۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است، شاخص هوا در خیابان استانداری با میانگین ۱۱۶، خیابان‌های باهنر و ورزشگاه با میانگین ۱۱۹، خیابان رودکی با میانگین ۱۱۴ و میدان فیض با میانگین ۱۴۲ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ بابک صادقیان اظهارکرد: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت صبح امروز چهارشنبه – هجدهم فروردین – با میانگین ۹۲ در وضعیت قابل قبول (سالم) ثبت شد.

وی با بیان اینکه شاخص کیفی هوای این کلانشهر در نخستین ساعات امروز با میانگین ۱۲۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است، به وضعیت کیفی هوا در ایستگاه‌های سنجش دائم آلودگی شهر اصفهان اشاره کرد و افزود: هم اکنون شاخص هوا در خیابان استانداری با میانگین ۱۱۶، خیابان‌های باهنر و ورزشگاه با میانگین ۱۱۹، خیابان رودکی با میانگین ۱۱۴ و میدان فیض با میانگین ۱۴۲ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس است.

مدیر امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، ادامه داد: شاخص‌های کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه میدان احمدآباد با میانگین ۸۵، خیابان رهنان با میانگین ۹۹ و خیابان میرزا طاهر با میانگین ۵۸ سالم است ضمن اینکه شاخص‌ها در دو ایستگاه خیابان پروین و کردآباد به ترتیب با میانگین ساعتی ۱۶۸ و ۱۹۰ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان می‌دهد.

صادقیان با اشاره به کیفیت هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان نیز، گفت: امروز هوای شاهین شهر با میانگین ۱۱۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس و هوای سگزی با میانگین ۱۷۲ ناسالم برای عموم است؛ همچنین شاخص‌های هوای مبارکه با میانگین ۹۲ از وضعیت قابل قبول هوا در این شهرستان حکایت دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد