صاحب نیوز

13727668_643

تا سومین روز صورت گرفت؛

ثبت نام ۹۸۲ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی روستا و عشایر اصفهان

دبیر ستاد انتخابات اصفهان گفت: ۹۸۲ نفر تا سومین روز از مهلت قانونی ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری در این استان نام‌نویسی کردند.

کدخبر: 1044438
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ @ ۱۲:۰۸


به گزارش صاحب نیوز؛ علی اصغر رفیعی‌نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه ۹۸۲ نفر تا سومین روز از مهلت قانونی ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری در این استان نام‌نویسی کردند، اظهار کرد: از میان داوطلبانی که تا کنون در انتخابات شوراهای اسلامی روستایی و تیره های عشایری در استان اصفهان ثبت نام کردند ۹۱۲ نفر مرد و ۷۰ نفر زن هستند.

وی با بیان اینکه بیشتر داوطلبان از شهرستان اصفهان با ۱۷۷ نفر هستند، تصریح کرد: تا سومین روز مهلت قانونی ثبت نام، ۷۳۴ نفر بصورت مراجعه حضوری، ۱۲۴ نفر از طریق دفاتر پیشخوان دولت، ۵۲ نفر از طریق برنامه های کاربردی تلفن همراه و ۷۲ نفر از طریق برنامه های کاربردی رایانه نام نویسی کردند.

رفیعی نژاد خاطرنشان کرد: امسال داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستا و تیره های عشایری در استان اصفهان برای ۲ هزار و ۷۶۳ کرسی در روستاهای دارای سه کرسی شورا (۹۲۱ روستا) و ۵۸۰ کرسی روستاهای دارای پنج کرسی (۱۱۶ روستا) با هم رقابت می کنند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات تیره های عشایری در استان اصفهان در ۶ شهرستان اصفهان، سمیرم، شهرضا، دهاقان، فریدونشهر و چادگان برگزار می شود، اضافه کرد: از میان داوطلبانی که تا سومین روز مهلت قانونی ثبت نام کردند ۱۱۲ نفر دارای تحصیلات کارشناسی، ۲۴ نفر کارشناسی ارشد و بالاتر، ۱۲ نفر حوزوی، ۲۹۷ نفر دیپلم و کاردانی و ۵۳۷ نفر تحصیلات کمتر از دیپلم دارند.

دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان با توصیه به داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی روستایی و تیره های عشایری برای ثبت نام از طریق برنامه های تلفن همراه و رایانه با توجه به شرایط حاد شیوع کرونا، تاکید کرد که بطور معمول آمار داوطلبان در روزهای پایانی مهلت قانونی ثبت نام افزایش بیشتری می یابد.
ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها و تیره‌های عشایری از روز دوشنبه شانزدهم فروردین ماه آغاز شد و به مدت یک هفته ادامه دارد.

انتهای پیام/