صفحه اصلی » استان اصفهان » محدودیت ها بر اساس وضعیت قرمز کرونا قاطعانه اعمال خواهد شد

فرماندار شهرستان نایین:

محدودیت ها بر اساس وضعیت قرمز کرونا قاطعانه اعمال خواهد شد

فرماندار شهرستان نایین در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان نایین عنوان نمود با توجه به اینکه شهرستان نایین از ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در شرایط قرمز کرونا قرار گرفته است محدودیت ها بر اساس وضعیت جدید اعمال خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد حسین نصرتی با اشاره به اینکه طی یک هفته گذشته بیش از ۲۰۰ تست کرونا در شهرستان مثبت شده است خاطر نشان کرد باید با رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و اعمال محدودیت ها بر اساس وضعیت موجود برای قطع زنجیره انتقال این ویروس تلاش نماییم.

فرماندار شهرستان نایین وضعیت امروز شهرستان را حاصل بی توجهی به پروتکل های بهداشتی ، خرید ها و بازار گردی های عیدانه و دید و بازدید های نوروزی دانست و افزود: به دلیل آنکه پیش از عید نوروز در وضعیت آبی و زرد قرار داشتیم مطابق دستوالعمل ها ممنوعیتی برای ورود افراد غیر ساکن در شهرستان وجود نداشت البته بارها از مسافرین و نایینی های مقیم سایر شهر های کشور درخواست نمودیم به شهرستان سفر نکنند که متاسفانه این مهم به وقوع نپیوست .

رییس ستاد شهرستانی بیماری کرونا اظهار کرد: از امروز رعایت پروتکل ها بر اساس وضعیت قرمز توسط همه ضرورت دارد و نظارت بر رعایت محدودیت ها با شبکه بهداشت و درمان شهرستان می باشد و با حمایت قاطع قضایی موجود هیچگونه مماشاتی با متخلفین نخواهیم داشت. وی افزود مسئولین موظفند در اجرای قوانین با جدیت عمل کنند و اگر مسئولین در اجرای وظایف قانونی خود ترک فعل نمایند مرتکب عنوان مجرمانه شده اند و با آنها برخورد خواهد شد.

نصرتی با تاکید بر رعایت قانون در اعمال  محدودیت ها  عنوان نمود :فرای قانون عمل نمی کنیم و طبق قانون عمل می کنیم و در این راستا و در قالب نظارت نباید به مردم بی احترامی شود و باید نیروهای ناظر با کمال احترام و ادب و رعایت شئونات نسبت به اجرای قوانین و رعایت پروتکل ها عمل نمایند.

وی در خصوص محدودیت ها نیز گفت :در شرایط قرمز فعالیت مشاغل گروه ۲ ،۳ و ۴ ممنوع و فقط گروه شغلی ۱ مجاز به فعالیت می باشند. همچنین نمازهای جمعه ، نمازهای جماعت یومیه، مراسم مذهبی و آیینی ،مجالس عروسی و مراسم ترحیم و فعالیت تکایا و حسینیه ها و مساجد به مدت دو هفته ممنوع است.

نصرتی همچنین عنوان کرد: در دور کاری کارکنان دولت و دستگاه ها و ارگانها نباید خدمت به مردم معطل شود و مدیران دستگاه ها باید این موضوع را مدیریت کنند.

فرماندار نایین با تاکید بر رعایت کامل قرنطینه برای افراد مبتلا به ویروس کرونا اداره مخابرات شهرستان را موظف کرد اطلاعات افراد بیمار را حسب اعلام شبکه بهداشت با رهگیری شماره های همراه اعلام نمایدو در صورت نقض قرنطینه برخورد قانونی صورت پذیرد.

نصرتی خاطرنشان کرد:  پلیس راهنمایی و رانندگی با همکاری دستگاه های مربوطه ضمن ایجاد ایستگاه های کنترل و بازرسی در ورودی ها ی شهر موظف می باشند از ورود پلاک های غیر بومی به شهر نایین جلوگیری کند که این موضوع باید در اسرع وقت عملیاتی می شود، همچنین تردد ازساعت
۲۲ الی ۳ بامداد ممنوع است.

وی در پایان ضمن درخواست از مردم شهرستان نایین در همراهی با مسئولین برای اجرای محدودیت ها و رعایت پروتکل ها گفت: اگر در اجرای محدودیت ها و رعایت پروتکل ها ضعیف عمل شود و نتوانیم نسبت به قطع زنجیره انتقال موفق عمل کنیم ممکن است شرایط سخت تری برای شهرستان اعمال شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد