صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » مناجات شعبانیه را در روزهای باقیمانده ماه شعبان از دست ندهید/ فرازهای از عشق بازی مخلوق و خالق در این مناجات زیبا

در شرح مناجات شعبانیه مطرح شد؛

مناجات شعبانیه را در روزهای باقیمانده ماه شعبان از دست ندهید/ فرازهای از عشق بازی مخلوق و خالق در این مناجات زیبا

یک استاد حوزه علمیه در شرح فرازهای چهارم و پنجم مناجات شعبانیه، از آرزوی بنده برای داشتن قلبی سرشار از اشتیاق به قرب خداوند و نگاه و زبان ذاکر پروردگار و لبیک گوی ندای الهی در این مناجات سخن راند و گفت: کسی که معرف حضور خدا باشد و خدا به او نظر کند، مجهول نیست و پناهنده به سمت پروردگار، خوار و بنده دیگران نخواهد شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۲ - یکشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۲

طیبه کاملی، در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، با بیان فرازهایی از عشق بازی بنده با خداوند در مناجات شعبانیه، گفت: در فراز چهارم از مناجات به خداوند می گوییم که اگر ما را به سبب اعمالمان به جهنم ببری، داستان عشق و محبت خود به پروردگار عالم را برای اهل جهنم بیان می کنیم.

استاد حوزه علمیه، افزود: در ادامه اعتراف به کم کاری در عبادت می کنیم، اما همچنان این امید به رحمت و فضل پروردگار است که ما را ثابت قدم نگاه می دارد و از خداوند می خواهیم تا ما را با دستان خالی برنگرداند و با دست پر از ماه شعبان بیرون بیاییم.

وی در ادامه اظهار کرد: در فراز پنجم از مناجات شعبانیه خود را عبد و فرزند عبد خدا معرفی می کنیم و متوسل به کرم خداوند می شویم و معترف به کمبود حیا در برابر امر خداوند هستیم که در همین حال در برابر پروردگار ایستاده ایم و طلب عفو و مغفرت می کنیم.

کاملی محبت خداوند را عامل بیداری از خواب غفلت برای مؤمن دانست و ابراز کرد: در واقع می گوییم که خدایا ما از خودمان چیزی نداشتیم و آن محبت و هدایت خداوند بود که ما را بنده او کرد و قلبمان را از آلودگی ها پاک کرد و بر این نعمت بزرگ شکرگزاری می کنیم.

بندگانی که خداوند آن ها را به اطاعت خود وا می دارد

مبلغه ممتاز حوزه علمیه با اشاره به اظهار آرزوی بنده در تبدیل شدن به بنده ممتاز پروردگار در فراز پنجم از مناجات شعبانیه، گفت: خداوندا بندگانی داری که وقتی آن ها را صدا می کنی، لبیک می گویند و آن ها را به اطاعت خود وامیداری، خدایا در باقیمانده از ماه شعبان ما را بیامرز و ما را از همان بندگان درجه یک خود قرار بده.

وی افزود: در ادامه با اظهار امیدواری مجدد به جود خداوند، قلبی پر از شوق او را از پروردگار طلب می کنیم که اشتیاق نزدیک شدن به خداوند را دارد و زبانی را که فقط ذکر خدا بگوید و نگاهی که عامل قرب به پروردگار است را آرزو می کنیم.

کاملی با قرائت فراز دیگر از مناجات، اظهار کرد: کسی که معرف حضور خداوند باشد و خداوند به او نظر کند که دیگر مجهول نیست و کسی را که خداوند به او پناه دهد که دیگر خوار و زبون نمی شود و مملوک و بنده دیگران نخواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد