صفحه اصلی » اقتصادی » ظرفیت هایی که در تولید ماهی تزئینی مغفول مانده است

ظرفیت هایی که در تولید ماهی تزئینی مغفول مانده است

در بازار ماهی های تزینی به نظر می رسد هنوز ظرفیت ها و پتانسیل زیادی وجود دارد که استفاده و شکوفا نشده است و اگر شکوفا شود می تواند نقش قابل توجه ای در اقتصاد کشور داشته باشد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ ایجاد کسب و کار و استفاده از پتانسیل ها موجود برای کسب و کار یکی از دغدغه هایی است که وقتی جامه عمل می پوشد علاوه بر اشتغال زایی می تواند به ارز آوری و … نیز منجر شود و این موضوع اگر فرای محصولات نفتی باشد می تواند گره اقتصاد ایران را به نفت باز و وابستگی را کمتر کند.

یکی از تجربه های موفق در کشورهای جنوب شرقی آسیا و همچنین دیگر کشورها تولید و پرورش ماهی خوراکی و تزئینی است که در تجارت جهانی نقش قابل توجه دارد و توانسته اعداد و ارقام قابل توجه ای را در اشتغال و صادرات و ارز آوری برای کشور های مختلف ایجاد کند.

هر چند که موقعیت جغرافیایی و آب کافی و مناسب برای شروع این کار از بسترهای اولیه و لازم است اما ایجاد بسترهای مصنوعی با هزینه قابل توجیه و مناسب باعث شده است تولید ماهی در تمام نقاط قابل راه اندازی و بهره برداری باشد و این موضوع در کشور ما نیز وجود دارد.

استان اصفهان  با تنوع آب و هوایی که دارد و همچنین فعالانی که در تولید ماهی های خوراکی و زینتی در این محصول دارد، در کشور برجسته است و توانسته جایگاه قابل قبولی داشته باشد؛ البته این جایگاه نه در اصفهان و نه در کشور جایگاه واقعی نبوده و می تواند این تولید سهم بیشتر و عمیق تری را در اقتصاد ایفا کند.

محمد رضا عباسی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: استان اصفهان در تولید ماهی های زینتی و خوراکی از تنوع بالایی برخوردار است این تنوع تولید آبزیان در شهرستان‌های اصفهان نیز متفاوت است و شاید دیگر استان ها تنوعی مانند تنوع آبزیان اصفهان نداشته باشند.

*بیش از یک دهه اصفهان برترین استان تولید کننده ماهی زینتی است

مدیر امور آبزیان جهادکشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: استان اصفهان بیش از یک دهه است رتبه اول تولید ماهی زینتی در کشور را دارد؛ بیش از 120 گونه ماهی زینتی در استان تولید می شود، شهرستان های  شاخص تولید ماهی زینتی  در استان کاشان، نجف آباد، اصفهان و آران و بیدگل است که کاشان رتبه اول را دارد و اصفهان و نجف آباد در رتبه های بعدی قرار دارند.

وی افزود: تولیدات خوبی در زمینه ماهی خوراکی در  استان انجام می شود در مناطقی که دمای آب پایین تر است مانند فریدون شهر و سمیرم به شرط داشتن منبع آب مطمئن و دائم، تلاش می شود ماهیان سردآبی پرورش یابد.

عباسی ادامه داد: علاوه بر ماهیان زینتی، ماهیان خوراکی نیز تولید می شود از میان ماهی های خوراکی بیشترین تولید از گروه ماهی قزل آلا است ماهیان گرمابی و خاویاری نیز تولید می شود در سال های گذشته بیش از ١٠ هزار تن ماهی خوراکی تولید شده است.

محمد رضا عباسی با اشاره به تنوع ماهی های خوراکی تولید شده در اصفهان اذعان کرد: این ماهی های تولید شده در اصفهان و دیگر استان ها مورد مصرف قرار می گیرد و در کنار آن البته ماهی های جنوب نیز وارد بازار استان و مورد مصرف قرار می گیرد.

مدیر امور آبزیان جهادکشاورزی استان اصفهان با اشاره به ارزش غذایی مصرف ماهی گفت: یکی از برنامه ها و اقدامات ما این است که مصرف ماهی در استان افزایش پیدا کند چرا که  ارزش غذایی و تنوع ماهی ها و آبزیان خوراکی بیشتر از سایر دام و طیور است و مصرف ماهی از بروز برخی بیماری ها جلوگیری می کند و برای سلامت جامعه نیز مفید است.

محمد رضا عباسی گفت: مردم باید با ارزش غذایی این آبزیان آشنا شوند در جهت اطلاع رسانی ارزش غذایی آبزیان جشنواره ها و اطلاع رسانی مختلفی انجام ششده که علاوه بر دغدغه بهداشت، در زمینه تغذیه نیز گام هایی برای سلامت جامعه برداشتیم که بسیار تاثیرگذار است.

وی با اشاره به نیاز یک کارگروهی و کمک همه برای فرهنگ سازی مصرف ماهی ادامه داد: مصرف ماهی در استان باید فرهنگ سازی شود تا مردم بیشتر ماهی استفاده‌ کنند که اینگونه علاوه بر سلامتی برای تولید کنندگان نیز فرصت خوبی پیش می آید و در جهت اشتغالزایی نیز موثر خواهد بود.

مدیر امور آبزیان جهادکشاورزی استان اصفهان با اشاره به بسته های مختلف حمایتی جهادکشاورزی از تولیدکنندگان آبزیان گفت: به شرط اینکه شخصی امکانات آبی داشته  و تصمیم بگیرد تولید کننده باشد از ابتدا تا انتهای کار گام به گام همراهش خواهیم بود؛ یکی از این حمایت ها بسته ها و اقدامات آموزشی است که البته  کرونا محدودیت آموزشی ایجاد کرده است ولی آموزشها را در سایت و پورتال قرار می دهیم و همچنین از بستر فضای مجازی در این امر نیز بهره می بریم.

وی ادامه داد: بسته های آموزشی، مشاوره حضوری و تلفنی از دیگر خدمات ما برای تولید کنندگان است همچنین شخص می تواند به شیلات مراجعه کند و حضوری از نحوه کار کردن و آموزش های ما بازدید کند تا همکاران راهنمایی های لازم را به شخص ارائه دهند.

*فعالیت تولیدکنندگان زالو در اصفهان 

عباسی با اشاره به اینکه اگر کسانی حجم کمتری آب دارند باید ماهی های متناسب با این شرایط تولید کنند، گفت: برخی تولید کنندگان نیز برای تولید زالو پیگیری می کنند که بیشتر در زمینه داروی طبی کار و فعالیت می شود؛ تعدادی تولید کننده دز این زمینه نیز فعالیت می کنند که نیاز آبی آن کم است.

محمدرضا عباسی با بیان اینکه تولید تخم کشت زده و بچه ماهی نیز در استان وجود دارد که علاوه بر مصرف تولیدکنندگان در داخل استان به استان های دیگر نیز صادر می شود، گفت: تولید بچه ماهی در استان بیش از نیاز مصرفی در استان است که به دیگر استان ها صادر می شود.

عباسی خاطرنشان کرد: ماهی های زینتی که در استان تولید می شود به سایر شهرها و کشورهای همسایه مانند ترکیه و عراق صادر می شود؛ سال گذشته  صادرات خوب و تاثیر گذار بود و با ادامه صادرات به کشورهای دیگر گام موثری در جهت اشتغال‌زایی نیز برداشته می شود.

مدیر امور آبزیان جهادکشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه از طریق تلفن، پورتال و از طریق دیگری که شیلات اطلاع رسای می کند تولیدکنندگان می توانند اطلاع و آموزش های لازم را دریافت کنند، گفت:  بچه ماهی گرمابی توسط شرکت در حال توزیع است استخر داران می توانند برای دریافت بچه ماهی اقدام کنند.

در این میان و بین ماهی خوراکی و تزئینی اهمت و نگاه به ماهی های تزئینی با توجه به ویژگی هایی که در تولید و صادرات دارد، متفاوت است و اهمیت ویژه ای دارد و در فضا و حتی آب و فصل نیز شرایط خاص به خود را دارد؛ در بسیاری از نقاط اصفهان تولید کنندگان ماهی های زینتی در حجم های مختلف در حال فعالیت هستند.

*خسارت 200 میلیونی و کمک 2 میلیونی 

احمد صفری یکی از تولید کنندگان ماهی زینتی در اصفهان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: 4 سال است در این زمینه فعالیت می کنم و توانسته ام سال به سال پیشرفت کنم.

وی افزود: البته در این میان مشکلاتی هم وجود دارد که یکی از آن ها بازار فروش است که نیاز به حمایت ویژه تر و خصوصاض ایجاد شرایطی برای صادرات است که یک تولید کننده کوچک نیز بتواند تولید خود را به بازار برساند.

صفری بیان کرد: در سال گذشته نیز بخش عمده بازار را از دست دادیم که شرایط کار را بسیار سخت کرد در حالی که حمایت چندانی انجام نشد.

حجت اله برهانی یکی دیگر از تولید کنندگان ماهی تزئینی در اصفهان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: از سال 68 در این کار هستیم و در سال 70 خرده فروشی می کردیم و پس از آن در تولید و فروش عمده فعالیت داریم.

وی افزود: ما حمایت دولتی یا از جای دیگر را نداریم و در سال گذشته نیز که کرونا باعث ضرر زیاد به ما شد هیچ حمایتی نشدیم و همچنین حمایت های بیمه ای نیز نداریم و در بیماری ها آسیب پذیر هستیم.

این تولید کننده اصفهانی با اشاره به فروش بازار ماهی شب عید گفت: یکی از ایرادات در بازار این است که در هنگام شب عید هر واحد صنفی اقدام به فروش ماهی قرمز می کند در صورتی که باید فقط گل فروشی ها و خود این صنف به فروش اقدام کند اما در بازار رعایت نمی شود و صنف های بی ربط نیز اقدام به فروش ماهی می کنند.

برهانی با اشاره به اینکه در سال گذشته گفته شد که قرار است حمایت شود، گفت: سال گذشته که اعلام شد اگر تولید کننده ضرر کرده است از او حمایت می شود وقتی ما مراجعه کردیم و اسناد خودمان را که نشان می دادیم بیشتر از 200 میلیون متحمل ضرر شدیم اما به ما گفتند دو میلیون به ما کمک می کنند.

وی گفت: محصول ما به شهرهای و استان های مختلف کشور صادر می شود و مشتری ما از تمام استان ها هستند.

در بازار ماهی های تزینی به نظر می رسد هنوز ظرفیت ها و پتانسیل زیادی وجود دارد که استفاده و شکوفا نشده است و اگر شکوفا شود می تواند نقش قابل توجه ای در اقتصاد کشور داشته باشد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد