صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » تطبیق شخصیت ها و وقایع روز و تعیین زمان مشخص برای ظهور؛ دو آسیب جدی مباحث مهدویت

یک کارشناس مهدویت مطرح کرد؛

تطبیق شخصیت ها و وقایع روز و تعیین زمان مشخص برای ظهور؛ دو آسیب جدی مباحث مهدویت

یک کارشناس مهدویت تطبیق شخصیت ها و وقایع روز با موارد مطرح شده در روایات مرتبط با ظهور و تعیین زمان مشخص برای ظهور را از آسیب های جدی مباحث مهدویت دانست و گفت: هیچ کس حق تعیین زمان مشخص برای ظهور را ندارد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۳

حجت الاسلام محمد اسماعیل رفیعی، در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، تطبیق شخصیت ها و حوادث روز با موارد مطرح شده در روایات مرتبط با امام زمان(عج) و ظهور را یکی از آسیب های مباحث مهدویت دانست و گفت: به عنوان مثال، برخی داعش را همان سپاه سفیانی می دانند و به تبع آن شخصیت های دیگر را هم به افراد دیگر در روایات منطبق می کنند که کار صحیحی نیست و مشکلاتی را در تفکر و اعتقادات اعضای جامعه ایجاد می کند.

کارشناس مهدویت با بیان اینکه تعیین وقت و زمان مشخص برای ظهور، یکی دیگر از آسیب های مرتبط با مباحث ظهور است، افزود: در روایات شیعه آمده است که افرادی را که برای امر ظهور صاحب الامر(عج) وقت مشخص تعیین می کنند را تکذیب کنید.

وی با اشاره به برخی بیانات و پخش کلیپ ها از سوی علمای اعلام در رابطه با زمان و یا نزدیکی ظهور امام زمان(عج)، اظهار کرد: مثلاً مطالبی از جناب بهلول(ره) یا مرحوم آیت الله بهجت و دیگر علما درباره زمان ظهور منتشر شده است که باید دقت کنیم که هیچ کدام از این علما، زمان دقیق و مشخصی را برای امر ظهور تعیین نکرده اند.

کارشناس مهدویت با بیان اینکه در برخی از روایات، از روز جمعه به عنوان روز ظهور نام برده شده است، ابراز کرد: اما روز دقیق آن جمعه در روایات مشخص نشده است و معلوم نکرده اند که کدام جمعه امام زمان(عج) ظهور خواهند کرد.

وی افزود: هیچ کس حق تعیین زمان مشخص برای ظهور را ندارد، اما متأسفانه گاهی افرادی را در جامعه مشاهده می کنیم که سال 1400 را سال ظهور می دانند یا قبلاً افرادی بودند که سال ظهور را سال فرد عنوان می کردند و البته که ظهور در آن سال ها واقع نشد و همین موضوع سبب شد تا برخی از مردم حیران شوند و دیگر نسبت به روایات مهدویت و امام زمان(عج) اعتنایی نداشته باشند و این در حالی است که آن روایات را به درستی درک نکرده اند و یا برداشت های ناصحیح از قول علما داشته اند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد