صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » مدیران اجرایی پیوست های فرهنگی مصوبات قانونی را اجرا نمی کنند/ دستگاه های اجرایی مسیر خودشان را می روند!

نماینده ادوار مجلس:

مدیران اجرایی پیوست های فرهنگی مصوبات قانونی را اجرا نمی کنند/ دستگاه های اجرایی مسیر خودشان را می روند!

نماینده ادوار مجلس عدم باور برخی مدیران به رعایت مسائل فرهنگی و عدم تأمین بعضی هزینه ها را از عوامل اجرایی نشدن پیوست های فرهنگی دانست و گفت: در هر صورت مدیران اجرایی کشور از اجرای قانون در عمل به مصوبات فرهنگی تخطی می کنند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - دوشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۳

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک کاشانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به برخی حرکت های ضد دینی و ضد فرهنگی در برخی از دستگاه ها به بهانه شاد کردن مردم، اظهار کرد: اما هدف پشت پرده این حرکت ها ضربه زدن به اصل اسلام و انقلاب اسلامی است و متأسفانه در اصفهان هم گاهی و به بهانه های مختلف، شاهد این قبیل برنامه ها هستیم.

رییس سابق کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه کارهای فرهنگی بسیار خوب و بی نظیری در دولت های مختلف بعد از انقلاب صورت گرفته است، افزود: اما اینکه ما خیال کنیم حق مطلب را ادا کرده ایم، اصلاً صحیح نیست و انتظارات بسیار بیشتری از کارگزاران و دستگاه های فرهنگی می رود و باید تلاش های بسیار بیشتری در زمینه های مختلف فرهنگی و از جمله فعالیت تخصصی در فضای مجازی صورت گیرد و کارهای بر زمین مانده فرهنگی بسیاری در کشور وجود دارند.

وی با انتقاد از عملکرد روزنامه های زنجیره ای در نشر مطالب علیه ارزش های اسلام و انقلاب اسلامی در داخل کشور، اظهار کرد: این نشریات گاهی خوراک فرهنگی و سیاسی خارجی را در حلقوم رسانه های داخلی فرو می کنند و در کشور القاء می کنند.

حجت الاسلام سالک با بیان اینکه گاهی دستگاه ها حتی از رعایت پیوست فرهنگی مصوبات قانونی هم سر باز می زنند، تصریح کرد: پیوست فرهنگی، ماده دوم برنامه پنج ساله پنجم بود که با کمال تأسف عملیاتی نشد و بسیاری از احکام اصلاً اجرا نمی شوند و دستگاه های اجرایی مسیر خودشان را می روند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی عدم باور برخی مدیران به رعایت مسائل فرهنگی و عدم تأمین بعضی هزینه ها را از عوامل اجرایی نشدن پیوست های فرهنگی دانست و گفت: در هر صورت مدیران اجرایی کشور از اجرای قانون در عمل به مصوبات فرهنگی تخطی می کنند.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد