صفحه اصلی » سیاسی » مسئولیت حفاظت از تاسیسات غنی سازی نطنز برعهده کیست؟

مسئولیت حفاظت از تاسیسات غنی سازی نطنز برعهده کیست؟

مرتضی صفاری نطنزی، نماینده فقید مردم نطنز در مجلس دهم با اشاره به تدوین طرحی از سوی سازمان انرژی اتمی برای حفاظت از نیروگاه ها و سایت های هسته ای اظهار کرده بود: نماینده مردم نطنز در مجلس دهم شورای اسلامی پیرامون این طرح گفته بود، بر این اساس حفاظت داخلی این فضاها برعهده سازمان انرژی اتمی قرار گرفت.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۹ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی، روز یکشنبه 22 فروردین ماه از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز خبر داد.

کمالوندی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته و علل آن در دست بررسی است، گفت: اطلاعات تکمیلی در این زمینه متعاقباً اعلام خواهد شد.

پس از این صحبت های سخنگو سازمان انرژی هسته ای کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی به نقل از منابع اطلاعاتی غربی مدعی شد که موساد (سازمان اطلاعات و جاسوسی رژیم صهیونیستی) در حادثه امروز تأسیسات نطنز دست داشته است. بر اساس اعلام این رسانه صهیونیستی، «این حمله خساراتی به همراه داشته است.»

اعلامی که واکنش سخنگو وزارت امور خارجه ایران همراه بود و خطیب زاده در نشست خبری خود ا بیان اینکه پاسخ ایران به حادثه نطنز انتقام از رژیم صهیونیستی در زمان خود خواهد بود، گفت: صهیونیست‌ها می‌خواهند از مردم ایران انتقام بگیرند.

وقوع حادثه در این سطح نشان دهنده نفوذ دشمن در این تاسیسات است؛ اما مسئولیت حفاظت از این تاسیسات برعهده کیست؟

مسئولیت حفاظت از تاسیسات غنی سازی نطنز برعهده کیست؟

مرتضی صفاری نطنزی، نماینده فقید مردم نطنز در مجلس دهم، 13 دی ماه سال 1395 در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به تدوین طرحی از سوی سازمان انرژی اتمی برای حفاظت از نیروگاه ها و سایت های هسته ای اظهار کرده بود: تاسیسات هسته ای حساسیت های خاص خود را دارند بنابراین برای پیشگیر از خسارات های ناشی از حوادث در این فضاها باید پیش بینی کنیم.
نماینده مردم نطنز در مجلس دهم شورای اسلامی پیرامون این طرح گفته بود: بر این اساس حفاظت داخلی این فضاها برعهده سازمان انرژی اتمی قرار گرفت اما حفاظت بیرون آن همچنان بر عهده سازمان پدافند غیرعامل است.
با توجه به صحبت های این نماینده مجلس بنا بر طرحی که خود سازمان انرژی اتمی پیشنهاد داده، حفاظت داخلی این نیروگاه ها برعهده خود این سازمان قرار دارد.
تکرار حادثه در این نیروگاه که اکنون همه غنی سازی ایران در آن درحال انجام است، نگرانی هایی را به همراه داشته است به نحوی که امروز اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت در آیین رونمایی از شبکه ملی بهره وری ایران با انتقاد از این خرابکاری ها اعلام کرد: باید بررسی شود دستگاهی که مسئول بوده جلوی اقدامات دشمن را بگیرد و در این زمینه توفیقی بدست نیاورده است بازخواست شود و مردم باید بدانند که منابع، اعتبار و حیثیت کشور خرج چه اقداماتی می‌شود.

با توجه به مسئولیت سازمان انرژی هسته ای در زمینه حفاظت از این تاسیسات باید افراد متخلف در این زمینه در پیشگاه ملت پاسخگو باشند و علل این حوادث مشخص شود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

  1. دیده بان گفته :

    مطمنید این نماینده نطنز هست؟ رحمت الله فیروزی پس چکار هست
    دقت کنید سردبیر

  2. فانی گفته :

    کلمه فقید یعنی مرده و فوت شده. از نماینده ی قبلی نطنز که خداوند رحمتشان کند. نقل قول کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد