صفحه اصلی » اجتماعی » مرکز انتقال خون از 8 صبح تا 10 شب باز است/ به همه گروه های خونی نیاز داریم

سرپرست اداره کل انتقال خون استان اصفهان:

مرکز انتقال خون از 8 صبح تا 10 شب باز است/ به همه گروه های خونی نیاز داریم

سرپرست اداره کل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به اینکه اصولا در ماه رمضان تعداد اهداکنندگان خون کم می شود، گفت: ساعت کار مرکز انتقال خون به دلیل محدودیت تردد تغییر پیدا کرد قبلا شیفت شب داشتیم اما اکنون به صورت یکسره از هشت صبح لغایت ١٠شب مرکز باز است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۹ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ علی فتوحی  اظهار کرد: میزان ذخیره خون را بر اساس مصرف و روزهایی که باید پوشش دهیم تقسیم بندی می کنیم و می گوییم چند روز ذخیره خون داریم.

سرپرست اداره کل انتقال خون استان اصفهان عنوان کرد: در حالت عادی باید حدود ٧ الی ٨ روز ذخیره خون داشته باشیم که در حال حاضر میزان ذخیره خون ما حدود ۶ روز است و همیشه به همه گروه های خونی نیاز داریم.

فتوحی بیان کرد: مشکل امسال در ماه مبارک رمضان، محدودیت و منع تردد اعمال شده برای کرونا است چرا که ممکن است اهدا کنندگان برای ورود و خروج از مرکز جریمه شوند.

وی با اشاره به اینکه اصولا در ماه رمضان تعداد اهداکنندگان خون کم می شود، افزود: ساعت کار مرکز انتقال خون به دلیل محدودیت تردد تغییر پیدا کرد قبلا شیفت شب داشتیم اما اکنون به صورت یکسره از ٨صبح لغایت ١٠شب مرکز باز است.

علی فتوحی خاطر نشان کرد: درخواست داریم افرادی که قبلا نیمه شب، بامداد و هنگام سحر برای انتقال خون به مرکز می آمدند در این مدت از ساعت ٨ صبح تا ١٠ شب به مرکز مراجعه کنند.

سرپرست اداره کل انتقال خون استان اصفهان عنوان کرد: افرادی که برای اولین بار برای انتقال خون به مرکز می آیند ثبت‌نام شده و مشخصاتشان در سیستم های کامپیوتری ثبت می شود.

فتوحی ادامه داد: در بخش معاینه، پزشکی که غربالگری اهداکنندگان خون را به عهده دارد اگر خون اهداکننده را تایید نکند یا خود شخص اهداکننده را تایید نکند فرد معاف موقت یا معاف دائم می شود.

سرپرست اداره کل انتقال خون استان اصفهان عنوان کرد: حین خونگیری تمام موارد بهداشتی رعایت می شود مرکز و تخت خونگیری مرتب ضدعفونی و فاصله اجتماعی رعایت می شود مراجعه کنندگان نیز باید ماسک زده باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد