صفحه اصلی » ورزشی » دو امتیاز در بدترین موقع از دست رفت/ یک امتیاز شیرین رای نفت مسجد سلیمان

دو امتیاز در بدترین موقع از دست رفت/ یک امتیاز شیرین رای نفت مسجد سلیمان

طلایی پوشان در بازی مقابل نفت مسجد سلیمان در فاز هجومی و گلزنی نتوانستند موفق حاضر شوند و همین موضوع دو امتیاز را از سپاهان پراند؛ سجاد شهباززاده که آقا گل لیگ است در دو بازی پی در پی یعنی سایپا و این بازی گلی به ثمر نرساند این وضعیت قبل از این نیز در بازی فولاد و پرسپولیس اتفاق افتاده بود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۹ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ در ادامه بازی های هفته بیستم سپاهان اصفهان در نقش جهان در مقابل نفت مسجد سلیمان قرار گرفت که این بازی با تساوی بدون گل پایان یافت.

طلایی پوشان که می توانستند فاصله دو امتیازی با تیم دوم ایجاد کنند یکی از تساوی های بد موقع خود را به دست آوردند و با پرسپولیس تهران هم امتیاز شدند؛ البته تیم تهرانی با تفاضل گل بهتر در صدر جدول قرار گرفت و سپاهان در جایگاه دوم قرار گرفت.

محمود فکری نیز توانست یک امتیاز شیرین به دست آورد و 20 امتیازی شود؛ این یک امتیاز چیزی کمتر از برد برای شاگردان فکری به حساب نمی آید چرا که باعث شد از دسترس چند تیم انتهای جدولی حداقل برای دو هفته دور بماند و همچنین انگیزه این تیم و کادر جدید را برای ادامه بازی ها بیشتر کند.

طلایی پوشان در این بازی در فاز هجومی و گلزنی نتوانستند موفق حاضر شوند و همین موضوع دو امتیاز را از سپاهان پراند؛ سجاد شهباززاده که آقا گل لیگ است در دو بازی پی در پی یعنی سایپا و این بازی گلی به ثمر نرساند این وضعیت قبل از این نیز در بازی فولاد و پرسپولیس اتفاق افتاده بود.

سپاهان بازی بعد در مقابل نساجی به میدان خواهد رفت، تیم که برای فرار از منطقه خطر و سقوط با تمام توان در مقابل طلایی پوشان قرار خواهد گرفت و این موضوع کار طلایی پوشان را سخت خواهد کرد

نویدکیا: نمی‌توانم ایرادی به شیوه بازی نفت بگیرم/ ۲ امتیاز مهم را از دست دادیم

محرم نویدکیا در نشست خبری پس از تساوی بدون گل تیمش برابر نفت مسجدسلیمان در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: بازی نسبتاً یک طرفه‌ای را از سوی سپاهان شاهد بودیم . خیلی صحبت‌ها مطرح شده مبنی بر اینکه نفت دفاعی بازی کرد ولی همیشه اعتقاد داشته و دارم که خوب دفاع کردن خودش هنر است و نمی‌توانم ایرادی به شیوه بازی حریف بگیرم.

وی افزود: نفت با سازمان دفاعی بسیار خوب برابر ما حاضر شد و یک امتیاز باارزش را از ما گرفت. از سبک بازی بازیکنانم راضی‌ام و نمی‌توانم خیلی ایرادهای الکی از آنها بگیرم. درست است که در زدن ضربات آخر خیلی خوب نبودیم و در نیمه اول آن‌طور که باید و شاید سرحال نبودیم و شاید این نکته، تنها نقطه ضعفی است که در تیم‌مان داشتیم، وگرنه خیلی تلاش کردیم از فضاها و کناره‌های زمین خیلی خوب استفاده کنیم. در کل تنها می‌توانم بگویم 2 امتیاز فوق‌العاده مهم را از دست دادیم که امیدوارم در پایان لیگ حسرت این 2 امتیاز را نخوریم. به تیم نفت نیز بابت امتیازی که از ما گرفتند تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در پاسخ به سوالی درباره لزوم وجود تنوع تاکتیکی در تیمش برابر تیم‌هایی که دفاعی بازی می‌کنند، گفت: این صحبت را دقیقاً قبول دارم. خیلی دلمان می‌خواست تیم نفت مسجدسلیمان را به جلوی زمین بکشانیم اما متأسفانه نتوانستیم در این کار خیلی موفق باشیم. آنها تلاش می‌کردند خیلی خوب دفاع کنند و ضدحمله بزنند. البته فرصت ضدحمله خاصی به این تیم ندادیم و تلاش کردیم فضاها را خیلی خوب پوشش دهیم ولی در ارسال‌ها خیلی ایده‌آل نبودیم و از آن مهم‌تر اینکه به سمت دروازه حریف خیلی خوب شوت نزدیم که یکی از راه‌هایی بود که می‌توانستیم در این بازی از آن استفاده کنیم.

نویدکیا ادامه داد: این یک واقعیت است که در بازی با نفت مسجدسلیمان خیلی ایده‌آل نبودیم و هافبک‌های ما طراوتی که باید برای شوت‌زنی داشته باشند را نداشتند و ان‌شاءالله تلاش می‌کنیم مشکلات خود را رفع کنیم.

وی بیان کرد: چون حریف بیش از حد بسته بازی می‌کرد تلاش کردیم تاکتیک تیمی خود را کمی تغییر دهیم. این کار را خیلی خوب انجام ندادیم و در این شرایط، این کی‌روش استنلی بود که می‌توانست به ما خیلی کمک کند. تا قبل از اینکه کی‌روش به زمین بیاید خیلی خوب از کناره‌ها ارسال می‌کردیم ولی با آمدن کی‌روش به‌جای استفاده از کناره‌ها تلاش کردیم توپ را از عقب زمین ارسال کنیم که این کار به هیچ دردی نمی‌خورد. باید این معضل را کم‌کم رفع کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره اینکه این تساوی خوش‌موقع بود تا تیمش و کادرفنی سپاهان پرانگیزه‌تر ظاهر شوند، تصریح کرد: حرف منطقی به نظر می‌آید ولی نمی‌توانم آن را قبول کنم چون در فوتبال حرفه‌ای به اینکه پس از 8 برد یک تساوی کسب کنیم تا به بازیکنان شوک وارد شود خیلی اعتقاد ندارم. شاید ما در کادر فنی تیم را از نظر روانی خیلی خوب آماده نکرده بودیم و باید به تمام بازی‌ها با دیدگاه پیروزی وارد شویم، ولی باز هم تکرار می‌کنم که در کل از شرایط تیم و نوع فوتبال بازیکنانم راضی‌ام اما واقعیت این است که تیمی که خوب بازی کند و نتواند امتیازات خوبی کسب کند، خوب بازی کردن به تنهایی نمی‌تواند به آن تیم کمک کند. به همین دلیل می‌دانم که انتظارات از سپاهان بیشتر و بیشتر شده و بازیکنان هم این موضوع را می‌دانند و باید تلاش بیشتری انجام دهیم تا امتیازات را از دست ندهیم.

فکری: یک امتیاز برای ما کافی بود/ بستن فضاها و ضدحمله بهترین تاکتیکی بود که می‌توانستیم اتخاذ کنیم

 محمود فکری در نشست خبری پس از تساوی بدون گل تیمش برابر سپاهان در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: هفته ارتش را به غیورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گویم و برای همه ارتشیان و خانواده‌های آنها آرزوی سلامتی و شادی دارم. بازی بسیار سختی بود و می‌دانستیم بازی سنگینی در پیش داریم. با توجه به اینکه برای نخستین بازی روی نیمکت نفت مسجدسلیمان نشسته بودیم برای ما بسیار مهم بود که حتماً از این دیدار امتیاز بگیریم.

وی افزود: از طرف دیگر می‌دانستیم بازی مشکلی برابر سپاهان داریم. جا دارد به بازیکنان هر 2 تیم خسته‌نباشید بگویم که بازی جوانمردانه‌ای انجام دادند. از بازیکنان خود خواسته بودیم فضای روی دروازه خودی را ببندند و کمتر به حریف فضا و فرصت دهیم و اگر توانستیم از فرصت‌های خود و از اشتباهات حریف استفاده کنیم و به گل برسیم. از تک تک بازیکنانم که با تمام وجود خود دویدند و جنگیدند تشکر کنم و برای من بسیار مهم بود که در این بازی گل نخوریم که همین اتفاق هم افتاد. از طرف دیگر در اولین بازی خود یک امتیاز گرفتیم و امیدوارم با توجه به اینکه بازیکنان نفت مسجدسلیمان نشان دادند شیوه بازی آنها در نیم‌فصل اول و امتیازاتی که کسب شده بود یک اتفاق نبوده است، در 10 بازی باقیمانده نیز شکل بازی خود را حفظ کنند و تلاش کنند و فوتبال ایران بیشتر این بازیکنان را ببیند.

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در پاسخ به اینکه آیا به جز تاکتیک گل نخوردن تیمش می‌توانست با تاکتیک دیگری برابر سپاهان بازی کند، گفت: ما با توجه به داشته‌های خود مقابل سپاهان بازی کردیم. این تیم یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های لیگ ایران است و از نظر تشکیلات، مدیریت و کادر فنی قدرتمند است و با گذشت 20 هفته از لیگ جزء تیم‌های صدر جدول است و صدرنشینی این تیم اتفاقی نبوده است. کار ما برابر سپاهان بسیار سخت بود و فکر نمی‌کنم تیم ما می‌توانست تاکتیک دیگری داشته باشد چون اگر باز بازی می‌کردیم مطمئناً به بازیکنان خلاق سپاهان فضا می‌دادیم و آنها برای ما مشکل‌ساز می‌شدند. بنابراین فکر می‌کنم بهترین تاکتیکی که می‌توانستیم اتخاذ کنیم همین تاکتیک بستن فضاها و ضربه زدن به حریف روی ضدحمله و البته اشتباهات تیم سپاهان بود.

فکری ادامه داد: خوشبختانه به برنامه اول خود که گل نخوردن بود دست یافتیم ولی فرصت‌هایی در نیمه اول و دوم داشتیم و اگر روی ضدحملات بهتر ظاهر می‌شدیم فرصت گلزنی داشتیم چون در دقایقی سپاهان نظم تیمی خود را از دست می‌‌داد و می‌توانستیم به آنها ضربه بزنیم اما همین برای ما کافی بود.

وی درباره به زمین افتادن مکرر بازیکنان تیمش بیان کرد: اصلاً دوست ندارم تیمم اتلاف وقت انجام دهد. به طور طبیعی در بیشتر بازی‌ها و با توجه به تعویض‌ها 5 تا 6 دقیقه وقت اضافه وجود دارد. در یکی دو مورد هم بازیکنان آسیب دیده بودند و قصدشان وقت‌کشی نبود. از طرف دیگر دلیل این امر فشار حریف بود و تیمی مانند سپاهان با توجه به بازیکنانی که در اختیار دارد می‌تواند فشار زیادی به تیم حریف وارد کند و همین فشارها می‌توانست موجب آسیب دیدن بازیکنان ما شود اما در مجموع نه خودم و نه تیمم دنبال اتلاف وقت نیستیم و تلاش می‌کنیم بازی جوانمردانه‌ای انجام دهیم.

خلعتبری: از نتیجه بازی ناراحت هستیم/ خوب دفاع کردن یک هنر است

محمدرضا خلعتبری پس از تساوی تیمش مقابل تیم نفت مسجدسلیمان در هفته بیستم لیگ برتر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از نتیجه بازی ناراحت هستیم.در روزی که استحقاق پیروزی و کسب هر 3 امتیاز را داشتیم بازی مساوی شد. در طول بازی موقعیت‌های خوبی داشتیم و می‌‌توانستیم پیروز میدان باشیم اما امان از روزی که توپ نخواهد تبدیل به گل شود، دیگر نمی‌توان کاری کرد.

وی ادامه داد: تمام تلاش‌مان را برای رسیدن به گل انجام دادیم. در نیمه نخست 3 تا 4 موقعیت گلزنی عالی داشتیم، در نیمه دوم هم موقعیت‌های خوبی ایجاد کردیم اما متأسفانه  توپ‌های‌مان تبدیل به گل نشد. از نتیجه ناراحت هستیم اما نمی‌شود کاری کرد و همچنان به آینده امیدواریم. هفته آینده یک بازی سخت با نساجی در پیش داریم و باید نساجی را شکست دهیم تا این تساوی خانگی را جبران کنیم. هرچند می‌دانیم کار سختی پیش رو داریم اما تمام تلاش‌مان را برای موفقیت سپاهان انجام خواهیم داد.

مهاجم سپاهان در پاسخ به اینکه تیمش برای در کورس ماندن به چه چیزهایی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: باشگاه، کادرفنی و بازیکنان تمام کارهای لازم را به نحو احسن انجام می‌دهند. در فوتبال اتفاقات زیادی رخ می‌دهد و طبیعی است که گاهی شکست بخورید و یا نتیجه بازی مساوی شود و هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. نفت مسجدسلیمان به دنبال دفاع کردن و گرفتن تک امتیاز بازی بود و به قول نویدکیا، خوب دفاع کردن هم یک نوع هنر است. نفت مسجدسلیمان به خواسته‌اش رسید و یک امتیاز را به دست آورد اما از اینکه نتوانستیم بازی را ببریم، ناراحت هستیم. چون خیلی خوب تمرین کرده و موقعیت‌های زیادی داشتیم اما بدشانس بودیم. به نظر من تیم ما لیاقت و شایستگی این را داشت که پیروز میدان شده و 3 امتیاز بازی را کسب کند اما جبران خواهیم کرد. تیم و مجموعه خوبی داریم و شرایط برای ما نرمال است و جبران خواهیم کرد.

خلعتبری در پاسخ به اینکه  از همه جلوتر بوده و حتی قبل از خبرنگاران مصاحبه نویدکیا را دیده است، گفت: اصلاً بحث صحبت‌های  نویدکیا در نشست خبری نبود و از قبل بازی هم می‌دانستیم که نفت مسجدسلیمان برای گرفتن یک امتیاز می‌آید. در شرایط فعلی گرفتن یک امتیاز هم برای آنها خیلی مهم بود و موفق شدند. ایرادی به تیم مقابل وارد نیست و مشکل از ما بود، آنها خوب دفاع کردند و به هدف‌شان رسیدند. ما باید بهتر بازی می‌کردیم و از موقعیت‌ها استفاده می‌کردیم اما نتوانستیم.

وی درباره گرفتن حق میزبانی از تیم‌های ایرانی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، خاطرنشان کرد: گرفتن حق میزبانی واقعاً ناراحت‌کننده و سخت است، اما همان‌طور که دیدیم فولاد توانست به العین چهار گل بزند، برای نکونام و تیمش آرزوی موفقیت می‌کنیم، فولادی‌ها مدیر خوبی به نام آذری دارند و امیدوارم در آسیا موفق باشند. پرسپولیس و استقلال هم همیشه خود را ثابت کرده‌اند و پرسپولیس دو بار به فینال آسیا رفته است. تراکتور هم تیمی خوب با بازیکنان خوب است و امیدوارم موفق شوند اما تمام تمرکز ما روی تیم خودمان است و می‌خواهیم امسال قهرمان شده و یکی از نماینده‌های ایران در آسیا باشیم.

شهباززاده: تساوی نتیجه خوبی نبود/ گلزنی مقابل تیم‌های دفاعی سخت است

سجاد شهباززاده پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل تیم نفت مسجدسلیمان در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تساوی اصلاً نتیجه خوبی برای ما نبود؛ در طول بازی تمام تلاش‌مان را انجام دادیم. نمی‌توانم بابت این نتیجه کلمه «متأسفانه» را هم به کار ببرم، چون تیم مقابل هم به دنبال یک امتیاز بود و تمام تلاش‌ خود را انجام دهند تا گل نخورند و موفق هم شدند.

وی ادامه داد: بازی فشرده نفت مسجدسلیمان خیلی کار ما را سخت کرد و هر کاری انجام دادیم، نتوانستیم از لایه‌های دفاعی آنها رد شده و گل بزنیم. در طول بازی موقعیت‌های خوبی هم به دست آوردیم اما نتوانستیم از آنها استفاده کنیم.

مهاجم تیم فوتبال سپاهان افت نسبی و کاهش آمادگی خود پس از بازگشت از اردوی تیم ملی را نادرست دانست و گفت: این حرف‌ها درست نیست و بیشتر شبیه به از دور نگاه کردن است، من همچنان شرایط خوبی دارم و در این بازی هم تلاش خودم را انجام دادم. گلزنی مقابل تیم‌هایی که به صورت فشرده و دفاعی بازی می‌کنند، کار سختی است و عدم موفقیت من در گلزنی دلیل خاصی ندارد. همچنان به ادامه مسیر با سپاهان خوش‌بین و امیدوار هستم.

شهباززاده درباره جایگاه سپاهان در پایان فصل، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که ما بازی به بازی پیش می‌رویم و از فردا تمام تمرکزمان روی بازی با نساجی و کسب 3 امتیاز حساس آن دیدار خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد