صفحه اصلی » اجتماعی » برپائی 107 غرفه صنایع‌دستی در شهرستان‌های استان اصفهان همزمان با نوروز 1400

مدیر کل میراث‌فرهنگی استان اعلام کرد؛

برپائی 107 غرفه صنایع‌دستی در شهرستان‌های استان اصفهان همزمان با نوروز 1400

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از برپائی 107 غرفه صنایع‌دستی و عرضه این محصولات به گردشگران در شهرستان‌های استان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۵۳ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ فریدون اله‌یاری با اشاره به برپائی 107 غرفه صنایع‌دستی و عرضه این محصولات به گردشگران در شهرستان‌های استان، گفت: یکی از مهم‌ترین محصولات و سوغات استان اصفهان که مورد نظر گردشگران در ایام مختلف سال است، هنرهای سنتی و دستی است که در سراسر استان عرضه می‌شود.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان افزود: در حال حاضر یک‌هزار فروشگاه صنایع‌دستی به عرضه محصولات هنری هنرمندان استان اصفهان می‌پردازند، لکن با توجه به نیاز به عرضه بیشتر این محصولات به‌ویژه در محل آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان، در نوروز امسال و با در نظر گرفتن شرایط شیوع بیماری کرونا، دست اندرکاران ستادهای اجرائی خدمات سفر استان در شهرستان‌های مختلف در یک اقدام ابتکاری به‌جای برگزاری نمایشگاه‌های عرضه صنایع‌دستی، اقدام به راه‌اندازی غرفه‌های ارائه محصولات صنایع‌دستی در مکان‌های تاریخی و گردشگری کردند.

اله‌یاری ادامه داد: در نوروز امسال، آمارها حاکی است 107 غرفه صنایع دستی در مناطق مختلف استان به‌صورت مجزا از هم و با عرضه محصولات صنایع‌دستی بومی هر منطقه ویژه گردشگران و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برپا شد که با استقبال گردشگران مواجه شد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان گفت: غرفه‌های صنایع‌دستی در هر شهرستان همچون: خوروبیابانک، فریدن، نائین، کاشان، چادگان و اردستان به‌صورت مجازی و مستقیم و در قالب تک غرفه در آثار تاریخی، جاذبه‌های گردشگری و ایستگاه‌های امنیت و سلامت در ورودی و خروجی شهرستان‌ها برپا شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد