صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » چگونه حداکثر بهره را از ماه رمضان ببریم؟

چگونه حداکثر بهره را از ماه رمضان ببریم؟

یک کارشناس مذهبی با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام(ص) مبنی بر اقبال ماه رمضان به مؤمنان، آمادگی از طریق توبه و ادای حقوق و رفع کینه ها و قرائت قرآن و اظهار اشتیاق را لازمه ورود به ماه میهمانی خدا دانست و گفت: برخی افراد، کمی ترشرویی می کنند که باز هم باید تشنگی و گرسنگی را تحمل کنیم، این رفتار همان برخورد مهمانی است که از بدی پذیرایی میزبان حرف می زند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۰ - سه شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

حجت الاسلام امین حقیقت نژاد، در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) در ورود به ماه مبارک رمضان، گقت: حضرت(ص) فرمودند که ماه مبارک رمضان به سمت اقبال شما آمده است.

کارشناس مذهبی با بیان اینکه وقتی شما به یک مهمانی می روید، میزبان می تواند برخوردهای متفاوتی با شما داشته باشد، افزود: گاهی میزبان یک سلام و احوالپرسی معمولی می کند، گاهی دست هم می دهد و گاهی هم با شما معانقه می کند، گویی ماه مبارک رمضان می خواهد ما را به آغوش بکشد.

وی در ادامه اظهار کرد: بسته به میزانی که ما خود را برای ماه مبارک رمضان آماده کرده ایم، این ماه خدا هم ما را به همان میزان تحویل می گیرد و به همین دلیل هم در روایات اهل بیت(ع) تأکید فراوانی بر روی آماده سازی در ماه شعبان برای ورود به ماه رمضان شده است.

حجت الاسلام حقیقت نژاد با اشاره به روایتی از ناحیه امام رضا(ع) خطاب به یکی از یارانشان به نام اباصلت در آستانه ماه مبارک رمضان، ابراز کرد: حضرت(ع) می فرمایند که اگر حقی بر گردنت هست، ادا کن، اگر کینه ای در دل داری آن را برطرف کن، زیاد قرآن بخوان و استغفار کن.

کارشناس مذهبی افزود: سپس حضرت(ع) آن دعای معروف در آخر ماه شعبان را ذکر می کنند که خدایا اگر در روزهای گذشته این ماه شعبان مرا نیامرزیده ای، در باقیمانده آن مرا بیامرز و مورد عفو خود قرار بده.

وی با بیان اینکه اگر ماه رمضان روی خوشی به ما نشان داده است، پس ما هم باید خودمان را آماده و مشتاق نشان بدهیم، ابراز کرد: گاهی برخی از افراد نام ماه رمضان و روزه داری که می آید، کمی ترشرویی می کنند که باز هم باید روزه بگیریم و تشنگی و گرسنگی را تحمل کنیم، این رفتار همان برخورد مهمانی است که بر سر سفره نشسته و از بدی غذای میزبان حرف می زند.

حجت الاسلام حقیقت نژاد بیان کرد: ما هم باید آغوش باز کنیم و به استقبال این ماه برویم تا بتوانیم بهره های لازم را از این ماه مبارک و میهمانی خدا ببریم.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد