صفحه اصلی » اقتصادی » تلاش دانشگاه آزاد دهاقان برای خودکفایی استان اصفهان در تولید بذر

تلاش دانشگاه آزاد دهاقان برای خودکفایی استان اصفهان در تولید بذر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان گفت: طرح تولید بذر هیبرید در دانشگاه آزاد دهاقان از سال 98 آغاز شد، امید است در افق 1404 بتوانیم با تولید بیش از پیش بذر هیبرید گلخانه‌ای، منطقه و استان اصفهان را به خودکفایی بذر برسانیم.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۵

دکتر سید حسن حجازی در گفت ‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز  با تبریک فرارسیدن سال 1400 اظهار کرد: در سال 99 شاهد عملیاتی شدن برنامه راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی بودیم و امیدواریم این برنامه در افق 1404بتواند به نتیجه احسن برسد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان افزود: برنامه پنج ساله راهبردی بر مبنای تبیین راهبردها بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلی نظام و در قالب نقشه جامع علمی کشور با توجه به مسائل و چالش‌هایی که در کشور وجود دارد پایه‌گذاری شده است.

وی با اشاره به نقش دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان در این طرح راهبردی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان به عنوان یکی از واحدهای ویژه مأموریت تولید بذر و گردشگری سلامت را بر عهده دارد .

حجازی با با بیان این‌که طرح تولید بذر هیبرید در دانشگاه آزاد دهاقان از سال 98 آغاز شد گفت: امید است در افق 1404 بتوانیم با تولید بیش از پیش بذر هیبرید گلخانه‌ای ، منطقه و استان اصفهان را به خودکفایی بذر برسانیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان از اجرای طرح پایش و پویش در برنامه 5 ساله دانشگاه آزاد اسلامی خبر دادو گفت: طرح پایش طرحی برای حرکت دانشگاه به دانشگاه حل مسئله است و تلاش ما این است که موضوعات رساله‌ها و پایان نامه‌های دانشجویی را در قالب چالش‌ها و مشکلات کشور قرار دهیم.

وی طرح پویش را نیز یکی از طرح‌های بسیار موفق در دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: در این طرح اشتغال در حوزه صنعت همزمان با تحصیل در دانشگاه است،در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان بیش از 60نفر از دانشجویان متقاضی این طرح هستند، در این طرح دانشجو همزمان با تحصیل در دانشگاه از ابتدای تحصیل خود در یکی از واحدهای صنعتی مشغول به کار می‌شود .

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد