صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » تلاوت قرآن؛ بهترین عبادت در ماه نزول قرآن/ قول خداوند در عدم محدودیت تلاوت قرآن

تلاوت قرآن؛ بهترین عبادت در ماه نزول قرآن/ قول خداوند در عدم محدودیت تلاوت قرآن

یک کارشناس قرآن با اشاره به روایتی از امام محمد باقر(ع) مبنی بر لزوم بهره گیری از نسیم های الهی، ماه مبارک رمضان را نفحه الهی از جانب خداوند متعال دانست و گفت: بهترین عبادت در ماه رمضان، تلاوت قرآن است که آثار فروان مثبت دنیوی و اخروی دارد و بر اساس آیات قرآن، هیچ محدودیتی هم ندارد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۵

حجت الاسلام حمیدرضا قربانیان، در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، با اشاره به حدیثی جذاب از امام محمد باقر(ع)، گفت: امام(ع) می فرمایند که مردم آگاه باشید که در دوران زندگی شما، نفحه و نسیم هایی از جانب خداوند متعال می وزد و مراقب باشید که این نسیم ها را از دست ندهید و بهره های کافی را از آن ها ببرید.
مدیر دارالقرآن اهل بیت(ع) افزود: به نظر بنده ماه مبارک رمضان یکی از آن نسیم های الهی است که پروردگار نصیب ما کرده است و در آستانه شروع وزش آن نسیم دل انگیز قرار داریم و باید به نحو شایسته از این ماه بهره برداری کنیم.
وی ماه رمضان را ماه نزول قرآن و بهار قرآن دانست و اظهار کرد: بهترین کار و عبادتی که انسان می تواند در ماه رمضان انجام دهد، تلاوت قرآن است، چرا که تلاوت آیات نورانی قرآن مجید، روح انسان را جلا می بخشد.
حجت الاسلام قربانیان روزه داری را عامل افزایش روح معنویت در انسان معرفی کرد و گفت: تلاوت قرآن در ماه رمضان و در حالی که انسان روزه است، قطعاً اثرات روحی و معنویت بالاتری را نسبت به ماه های دیگر دارد.
مدیر دارالقرآن اهل بیت(ع) انس با قرآن را سبب آثار مثبت فراوان برای دنیا و آخرت بشر دانست و ابراز کرد: همان گونه که خداوند هم در قرآن کریم توصیه به خواندن قرآن تا جایی که امکان دارد، فرموده اند باید به این دستور قرآن برای انس بیشتر با آن در ماه رمضان عمل کنیم و ان شاء الله منتظر دیدن آثار بسیار خوب آن بر روی زندگی خود باشیم.
وی با اشاره به آیه شریفه« فَاقرَءُوا ما تَیَسَّر مِنَ القُرآنِ» با بیان اینکه برای میزان خواندن قرآن، هیچ محدودیتی وجود ندارد، اظهار کرد: حتی ختم یکباره و چندباره قرآن در یک شبانه روز هم اکان پذیر است و اگر می توانید حتماً این کار را انجام دهید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد